שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הפרלמנט האירופי: להפסיק מיד את האש בעזה

785 חברי הפרלמנט של האיחוד האירופי קראו לישראל ולחמאס לחתום "על הסכם הפסקת אש מיידי וקבוע". צ'כיה: מוכנים לארח ועידת תורמים בינלאומיים כדי לסייע לפלסטינים

נשיא הפרלמנט של האיחוד האירופי, הנס-גרט פטרינג, קרא הערב (יום ב') למנהיגי ישראל וחמאס לשים קץ לסכסוך האלים. במקביל הודיעה צ'כיה, נשיאות האיחוד האירופי, על כוונתה לכנס ועידה של המדינות התורמות לעזה.

 

נשיא הפרלמנט האירופי קרא הצהרה מצד כל 785 חברי הבית, שקראה לשני הצדדים לחתום "על הסכם הפסקת אש מיידי וקבוע" כדי להקל על סבלם של האזרחים. פוטרינג קרא לישראל לאפשר גישה לא מוגבלת לרצועת עזה מצד האו"ם ועובדי סיוע אחרים.

 

שר החוץ הצ'כי, קרל שוורצנברג, אמר כי ארצו מוכנה לארח ועידת תורמים דחופה כדי "להתמודד עם המשבר ההומניטרי של תושבי רצועת עזה". מוקדם יותר הביעה צ'כיה את "דאגתה העמוקה" לנוכח המשך מבצע צה"ל בעזה והמשך "הירי חסר האבחנה" של רקטות לישראל.

 

שר החוץ הבריטי, דיוויד מיליבנד, אמר כי מעדכונים שקיבל מצוות המשא ומתן המצרי עולה, שחמאס מגלה דחיפות מסויימת ברצון שלו להגיע להפסקת אש עם ישראל. בנאום בפני בית הנבחרים הבריטי אמר מיליבנד, כי יש עדיין מספר בעיות בסיסיות שיש להתגבר עליהן, בהן הברחת הנשק ממצרים לרצועה והשליטה במעברים.

 

צרפת, המכהנת כנשיאה התורנית של מועצת הביטחון של האו"ם, הודיעה היום על תמיכתה בהצבת משקיפים בינלאומיים ברצועה במסגרת כל הסכם להפסקת אש. שר החוץ הצרפתי, ברנאר קושנר, ציין כי ישראל ומצרים מתנגדות למהלך. 

 

גם גרמניה ממשיכה לגלות מעורבות בנעשה בעזה. שר החוץ הגרמני, פרנץ-ולטר שטיינמאייר, אמר הבוקר, בשובו מביקור במזרח התיכון שבמהלכו נפגש

עם נציגי ישראל, מצרים והרשות הפלסטינית, כי הוא אופטימי לגבי הסיכוי להגיע להפסקת אש. הוא הדגיש את הצורך למנוע את המשך הברחת הנשק לרצועה, כתנאי להפסקת אש והציע את עזרת ארצו בנושא. 

 

מזכ"ל הליגה הערבית, עמר מוסא, הודיע כי שרי החוץ של הליגה יתכנסו ביום שישי בכוויית לדיון חירום ב"המשך התוקפנות הישראלית בעזה". לדבריו, מדינות ערב נעתרו לבקשת קטאר לכנס את הדיון, לאור העובדה שישראל אינה מקיימת את החלטה 1860, שקיבלה מועצת הביטחון של האו"ם, הקוראת להפסקת אש מיידית בינה לבין חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פטרינג. ארכיון
צילום: Detlev Schilke
מיליבנד: למנוע הברחות
צילום: AP
מומלצים