שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דן-דן בן השלוש רוצה שתצילו את חייו

  עד לפני ארבעה חודשים היה דן-דן נבו ילד רגיל, אלא שאז התגלה שהוא חולה בסוג נדיר מאוד של סרטן הדם. ביום רביעי הבא יערוך ארגון 'עזר מציון' מבצע לאיסוף דגימות דם לאיתור מח עצם לדן-דן

  המלחמה של דן נבו בן שלוש וקצת נמשכת כבר כמעט ארבעה חודשים. דו, המכונה דן-דן, חולה בסוג נדיר של לוקמיה וזקוק להשתלת מח עצם דחופה כדי להציל את חייו. במאגרים העולמיים ובמאגר התורמים הישראלי של עמותת עזר מציון לא מצא לו תורם מתאים וביום רביעי הבא מקיימת העמותה מבצע התרמה שבו, כך מקווים, יימצא תורם מתאים.

   

  דן-דן, המתגורר עם אמו מירב ברמת השרון, סובל מסוג נדיר במיוחד של לוקמיה, רק שלושה חולים נוספים בעולם חולים באותו תת סוג. גם סיווג הרקמות שלו נחשב לנדיר, כאשר אחד המרכיבים בו נמצא רק בשני אחוזים מהאוכלוסייה. "הוא פשוט ילד נדיר", אומרת אמו מירב בחיוך.

   

  מירב מספרת כי כבר בחודשי הקיץ סבל דן-דן משורה של וירוסים שלא עברו. "הרופא חשב בתחילה שמדובר במחלת הנשיקה. הוא היה עייף ועם בלוטות נפוחות והתלונן שכואבות לו הרגליים. עשו לו בדיקת דם וגילו שיש לו תאים סרטניים. באותו יום שוגרנו לבית החולים שיבא והובהר לנו שמדובר בלוקמיה".


  "הוא פשוט ילד נדיר". דן-דן נבו

   

  דן-דן עבר טיפולים כימותרפיים, במהלכם נחלשה המערכת החיסונית שלו והוא שהה בבידוד תקופה ארוכה. כעת הוא בבית ומצבו משתפר. "כרגע הגוף שלו נקי אחרי הכימותרפיה, אבל יש סיכויים גדולים שזה יחזור, לכן האופציה היחידה היא השתלת מח עצם ולא כימותרפיה ויש לנו חלון הזדמנויות לבצע את זה כרגע כשדן-דן כמה שיותר חזק".

   

  חולם לטייל לכנרת ולראות שלג בחרמון

  איך מסבירים לילד בן שלוש שהוא חולה ועליו להיות בבידוד? מירב אומרת שזה אפשרי. "הוא ילד מאד חכם ומדבר מאד יפה. הסברנו לו שקוראים למחלה שלו לוקמיה ושבית החרושת בגופו שמייצר תאים שנלחמים בווירוסים התקלקל

  והרופאים יודעים איך לתקן. הוא ילד מדהים שתמיד מוצא חברים בבית החולים ובמחלקה. הוא מאד אוהב את הליצנים בבית החולים ואת המתנדבים שבאים לשחק עם הילדים והפך להיות חבר של בנות השירות. כשאנחנו בבית הוא מבקש לפעמים לחזור למכון ולשחק עם הליצנים".

   

  דו-דן אוהב את יובל המבולבל וכבר פגש בו ארבע פעמים בבית החולים. החלום שלו הוא לטייל לכנרת ולראות שלג בחרמון כשירגיש טוב יותר.

   

  עמותת עזר מציון תקיים ביום רביעי הבא (21 בינואר) מבצע התרמה ארצי לאיסוף תרומות דם ולהגדלת מאגר תורמי מח עצם. דן-דן נבו והילדה עמית קדוש בת 6, חולה בלוקמיה גם היא, נבחרו להוביל את המבצע תחת הכותרת "תחשוב שזה הילד שלך".

   

  המבצע של "עזר מציון", כולל איסוף דגימות דם ותרומות כספיות לצורך מימון הבדיקות. עלות בדיקה של תרומת דם אחת עומדת על 180 שקל. פרטים נוספים על המבצע ניתן למצוא באתר העמותה.

   

  לצורך המבצע יש צורך בתרומות דם של מי שלא השתתפו בעבר במבצעים דומים. באתר ניתן לברר על ידי הקשת תעודת זהות האם תרמתם בעבר.

   

  לתרומת סכום של עשרה שקלים ניתן לשלוח SMS עם המספר 10 למספר 2747 או להתקשר 1800-236-236 לתרומות או לבירור מוקד ההתרמה הקרוב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חולם לנסוע לכנרת ולראות שלג בחרמון. דן-דן נבו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים