שתף קטע נבחר

טסה פינת רדיוהד

החברות בין דודו טסה לגיטריסט רדיוהד, ג'וני גרינווד, הניבה את השיר "איזה יום", הסינגל הראשון מאלבומו הבא של הזמר, בו מנגן גרינווד. "זה נתן עומק לשיר", מפרגן טסה. בואו לשמוע

דודו את ג'וני - איך זה נשמע לכם? אנחנו היינו הראשונים לספר לכם, לפני כחצי שנה, על שיתוף הפעולה שנרקם בין דודו טסה לגיטריסט להקת "רדיוהד", ג'וני גרינווד, והיום (ד') סוף סוף אפשר להשמיע את התוצאה. טסה מוציא את "איזה יום", הסינגל הראשון מתוך אלבומו הבא, שייקרא "בסוף מתרגלים להכל". את האלבום הפיק טסה יחד עם ניר מימון.  

 

זהו השיר היחידי באלבום בו גרינווד הבריטי, חברו הוותיק של טסה, תרם מכישורי הנגינה שלו. כאן תוכלו להאזין לו בבכורה. טסה הלחין את השיר ואת המילים כתב יחד עם טלי כץ. 

 

הקשר הישראלי של גרינווד מוכר וידוע: הוא נשוי לישראלית ומרבה לבקר בישראל איתה ועם ילדיהם. בשנים האחרונות, נוצר קשר חברי בין טסה לגרינווד והמשפחה. "זה נתן לשיר איזשהו עומק שלא היה שם קודם", מספר טסה על תרומתו של גרינווד לשיר, "ג'וני אוהב את מה שאני עושה וזה מאוד מחמיא".

 

את רוב השירים באלבום כתב והלחין טסה. שיר אחד באלבום, "נסיכת העיר", נכתב על ידי יענקל'ה רוטבליט. "אני מעריץ אותו. הכותב הכי מרגש שאי פעם הכרתי", הוא אומר. ואיך רואה טסה את עצמו כיום ככותב? "אני מרגיש שבכל הנוגע לטקסטים, אני אומר את הדברים בצורה שונה ואני יותר חשוף. אני יודע שזה נשמע קלישאתי, אבל זה נכון ואני יותר חשוף מאלבומים קודמים. אם עד היום פחדתי לעשות משהו, שמא לא יאהבו את זה, היום כבר לא איכפת לי אם חלק לא יאהבו. אני מבין שזה מחיר שצריך לשלם".

 

אחד הדברים שהכי מאפיינים את המוזיקה שלך הוא הקפיצה בין הסגנונות. מרוקנ'רול, למוזיקה מזרחית, לפעמים אפילו רגאיי.

 

"עד היום קצת נלחמתי בזה. תמיד כשסיימתי תקליט והקשבתי לו, שאלתי את עצמי: 'מה קורה איתך?'. אני משתעמם נורא מהר ואוהב להתנסות בכל מיני דברים. אני יכול לאהוב סוגים שונים של מוזיקה, ממוזיקה טורקית עד לרוקנ'רול. אבל דווקא הפעם, כשמסתכלים על המכלול, אני חושב שזה ממש 'אלבום' ולא שירים שונים בתוך אלבום".

 

ומה הלאה? טסה מאמין "בתנועה ובדרך טבעית של דברים לקרות", הוא אומר. "הייתי רוצה שכמה שיותר אנשים ייחשפו לשיר ולאלבום. אני לא אומר שיאהבו את זה, אלא רק שייחשפו וזה קצת יותר קשה היום מפעם. הייתי גם כמובן רוצה להמשיך לכתוב שירים ולהופיע. בסופו של דבר, זה הדבר היחידי שאני יודע לעשות".

 

איזה יום / מילים: דודו טסה וטלי כץ, לחן: דודו טסה

וכבר הייתי עצוב, כבר הייתי שמח

ועוד פעם עצוב

עכשיו נכנס אורח, על מה נדבר?

אין פיתרון כאן

 

וכבר הייתי גיבור ,עפתי בשמיים

ועכשיו ביום אפור אני עוקף שלולית של מים

אסור לאחר

אין פתרון קל

 

איזה יום עבר עליי

זה כבר יותר מדי

פתחי לי את הדלת...

 

וכבר הייתי שיכור

עכשיו אני פיכח

ושוב כמו אידיוט

אני נוטה להתווכח

על מה נדבר

אין זיכרון קל

 

בועט ומתחבט

כל כך קרוב אני לא נוגע

אני ליצן אני נסיך

עד היום אני לא יודע תלוי מי שואל

 

אין פיתרון כאן

איזה יום...

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טסה. יודע רק לכתוב ולהופיע
צילום: אוהד רומנו
לאתר ההטבות
מומלצים