שתף קטע נבחר

תלמידים באשקלון: לדחות את הבגרות בחיבור

בתחילת השבוע הבא צפויה להתקיים בחינת הבגרות בחיבור. תלמידים באשקלון החלו לפעול לשינוי המועד. לדבריהם, המלחמה עוד לא הסתיימה והם עדיין לא חשים שקט. גם ראש העיר וקנין קורא לקבל את תביעתם

מועצת הנוער העירונית באשקלון החלה להוביל מהלך לדחיית בחינת הבגרות בחיבור, שאמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב. לטענת התלמידים, הם יתקשו להתרכז בבחינה כשאיום הטילים מרחף מעליהם. ראש העיר, בני וקנין, תומך גם הוא בתלמידים: "לא יקרה שום אסון אם הבחינה תדחה בחודש אחד".

 

יו"ר מועצת הנוער העירונית, אסף סוויסה, אמר: "אנו כבר שלושה שבועות לא לומדים, ולבחינה הקרובה אמורים לגשת מאות תלמידי יב' מאשקלון. אני וחבריי לא חושבים שנוכל לשבת בימים האלה ולהתרכז בבחינה כאילו לא קורה כלום. אם תשמע אזעקה באמצע הבחינה קשה להאמין שבכלל נוכל להמשיך את הבחינה".


ילדים במקלט באשקלון (צילום: AP)

 

סוויסה הוסיף כי "לא רק שהבגרות בחיבור דורשת ריכוז רב, אלא שתלמידים אחרים בארץ לומדים, משננים, וכותבים חיבורים בכתה, חיבורים אשר נבדקים על ידי המורים שלהם, אבל לנו אין את הפריווילגיה הזאת".

 

סוויסה אמר כי פנה בבקש לדחות את הבגרות לגורמים השונים, ואלה השיבו לו, לטענתו, כי הירי לעבר אשקלון הולך ופוחת. עם זאת, לדבריו, השיגורים האחרונים והנפילות שהיו ליד מוסדות חינוך מטרידות אותו ואת חבריו.

 

"אני לא עוסק בסטטיסטיקות. יכול להיות באמת שיהיו כמה ימים של שקט, אבל יכול להיות גם שתהיה נפילה אחת בסוף השבוע או ביום ראשון - וזה מספיק. אנחנו עדיין נמצאים במצב של מלחמה, ואיש לא אמר לנו שהמלחמה הזו נגמרה". 

 

ראש העיר, בני וקנין, שמע על מצוקתם של התלמידים והחליט לפנות למשרד החינוך על מנת שזה ישנה את

החלטתו. "אני חושב שהתלמידים יודעים הכי טוב אם הם יכולים לגשת לבחינה או לא. הם הרי אלו שצריכים לשבת ולכתוב את החיבור. לכן אני חושב שכדאי לדחות את הבחינה הזו. התלמידים באשקלון לא למדו כבר תקופה ארוכה, והם נמצאים במצב מאוד לא פשוט. אני חושב שבעניין הזה צריך ללכת לקראתם", אמר וקנין.

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו עושים מאמצים רבים כדי לסייע לתלמידים הניגשים לבגרות חורף. בין היתר, הודיע המשרד כי יעניק רשת ביטחון בעניין הציון הסופי, כך שאם יימצא פער משמעותי בציון בית הספר לעומת חורפים קודמים - יפעל המשרד לפיצוי הולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידים במקלט בבאר שבע במהלך המלחמה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים