שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יו-יו מא חוזר לישראל

  מעט אחרי הופעתו בטקס השבעתו של ברק אובאמה, והוצאת אלבום עם דייב ברובק וג'יימס טיילור, יגיע אלינו הצ'לן הנודע לקונצרט מיוחד עם התזמורת הסימפונית ירושלים

  כשבועיים לאחר שישתתף בטקס ההשבעה של נשיא ארה"ב הנבחר, ברק אובאמה, ינחת הצ'לן הנודע, יו-יו מא, בישראל לקונצרט מיוחד עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. בקונצרט, שייערך ביום ב', 2 בפברואר, באולם הקונצרטים על שם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים, יבצע יו-יו מא את הקונצ'רטו לצ'לו מאת דבוז'אק ואת "שלמה" מאת בלוך. על שתי היצירות ינצח ליאון בוטשטיין, מנהלה המוזיקלי של התזמורת.

   

  יו-יו מא, בן למשפחת מהגרים סיניים שהתיישבו בפריז, נודע בגישתו הרב תרבותית למוזיקה. הוא החל את דרכו המוזיקלית בגיל 8, תחת שרביט המנצחים של ליאונרד ברנשטיין. לאורך השנים הופיע והקליט יצירות בסגנונות שונים: בארוק עם כלים תקופתיים, מוזיקת בלוגראס אמריקנית, מלודיות סיניות, מוזיקה ברזילאית וגם טנגו ארגנטינאי.

   

  לאורך הקריירה הענפה שלו, הקליט יותר מ-75 תקליטורים עם מגוון רחב של אמנים בתחומי המוזיקה השונים. בתקליטור האחרון שהוציא, לפני חודשים ספורים, "שירים של שמחה ושלום", אירח יו-יו מא רשימה של אמנים נכבדים, הכוללת את דייב ברובק, דיאנה קראל וג'יימס טיילור, לנגינה משותפת של קטעי מוזיקה קלאסית, מוזיקת עולם, מוזיקה עם באוריינטציה דתית ומוזיקה פופולרית.

   

  פעילותו החינוכית של מא ופעולותיו למען השלום הביאו אותו למפגשים עם אלפי תלמידים מליטא, לבנון, קוריאה ואזרביג'ן והוא אף העביר כיתות אומן לחברים בתזמורת הסימפונית של עירק. בשנת 2006 כינה אותו מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, "שליח השלום של האומות המאוחדות". מזה עשור הוא עומד בראש הרכב "דרך המשי", המבצע מוזיקה שנוצרה לאורכה של דרך המשי, אשר חיברה בין אירופה לסין. על פרויקט זה זכה לפני כשנתיים בפרס דן דוד. בקונצרט שייערך בירושלים תבצע התזמורת גם את המלוזינה היפה מאת מנדלסון ואת הסימפוניה מס. 6 של הרטמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יו-יו מא. בקרוב אצלנו
  צילום: Stephen Danelian
  לאתר ההטבות
  מומלצים