שתף קטע נבחר

צילום: AFP

הותר לפרסום: שייטת 13 משתתפת במבצע

כוחות לוחמים של שייטת 13 פועלים ברצועת עזה מהיום הראשון למבצע עופרת יצוקה - כך הותר היום לפרסום. הכוחות עורכים פעולות מגוונות ופועלים בשיתוף פעולה עם כוחות האוויר והיבשה

שייטת 13 פועלת ברצועת עזה במבצע עופרת יצוקה מיום הלחימה הראשון - כך הותר היום (ד') לפרסום. משימות הקומנדו הימי מגוונות וכוללות פגיעה בתשתיות חמאס, ביכולות חמאס ובפעילי טרור.

 

מדובר בכוחות סדיר ומילואים של היחידה המובחרת שפועלים מהים ומהיבשה במגוון. חלק מהפעולות נעשות בשיתוף פעולה מלא עם כוחות היבשה וחיל האוויר. 


חיל הים תוקף ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

 

חיל הים הוא שותף מלא בפעילות צה"ל במסגרת מבצע עופרת יצוקה ופגע בעשרות יעדים של החמאס. לצד זאת, במהלך המבצע היו מספר אירועים במהלכם נורו טילים שונים לעבר ספינות של חיל הים. לרוב מדובר בטילי נ"ט ופגזים ולא בטילים יעודיים המיועדים לפגיעה בכלי שייט.

 

עם זאת, בחיל הים מתייחסים בצורה מחמירה לאיומים הנשקפים לכלי השייט ונוקטים

בזהירות רבה, וזאת על בסיס הנחת  העבודה כי לחמאס יש אינטרס מרכזי לפעול נגד כלי שייט של צה"ל ולהסב להם נפגעים ונזק.

 

היום מנע חיל הים מספינת סיוע איראנית להתקרב לחופי עזה. כאשר התקרבה הספינה למרחק של כמה עשרות מיילים מהחוף, הגיעה לעברה ספינת טילים של חיל הים שיצרה עמה קשר בתדר הבינלאומי והבהירה לאנשיה כי לא תורשה להתקרב. הספינה החלה להתרחק עד למרחק של כ-30 מייל מחופי עזה, כשספינות חיל היום עוקבות אחרי פעילותה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים