שתף קטע נבחר

צילום: AFP

ערבויות נגד הברחות: מנכ"ל משרד החוץ לארה"ב

אהרון אברמוביץ' יצא לוושינגטון, שם ייפגש עם גורמי ממשל לקידום "הסכם מעטפת" בינלאומי למניעת התעצמות חמאס

מנכ"ל משרד החוץ אהרון אברמוביץ, יצא בצהריים (יום ד') לוושינגטון לקדם "הסכם מעטפת" למניעת התעצמות החמאס. אברמוביץ יוועד עם גורמי ממשל, במקביל לשיחות שצפוי לנהל מחר בקהיר ראש האגף המדיני ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, לקידום הפסקת האש.

 

משרד החוץ הופקד על השגת הסדרי המעטפת להסכם אפשרי להפסקת אש בעזה. מטרתו המרכזית - לפעול מול ארצות הברית ומול גורמים בינלאומיים אחרים להסדרה שתמנע את התחזקות ארגון הטרור השולט בעזה. בין היתר הכוונה היא לעצור את הברחות אמצעי הלחימה עוד לפני הגיעם לציר פילדלפי מהצד המצרי.

 

בשיחותיו עם גורמי הממשל, מנכ"ל משרד החוץ יפעל לקידום הסדרים שונים שימנעו את ההברחות בים וביבשה. במגעים שותפים גם מזכירות נאט"ו ומדינות נוספות, אירופאיות ואחרות. היעד הוא השגת ערבויות בינלאומיות, שאינן תלויות בחמאס או במצרים לבדן.

 

במקביל ייפגש מחר האלוף (במיל') גלעד עם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן, ששוחח עם אנשי חמאס מעזה ומדמשק. סולימאן עתיד להעביר לגלעד את עמדת החמאס בכל הנוגע ליוזמה האמריקנית-מצרית-צרפתית. עם שובו של גלעד,ידון המטבחון המשולש - בהשתתפות אולמרט, לבני וברק - ויכריע האם ממשיכים בלחימה בעזה ומעמיקים אותה, או לחילופין מאמצים את הצעת הפסקת האש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
אברמוביץ'. הסכם מעטפת
צילום: זום 77
הפצצת מנהרות ברפיח
צילום: AFP
מומלצים