שתף קטע נבחר

צילום: AFP

אובמה: נהיה חייבים לערב את סוריה בדיונים

בראיון לרשת CBS אמר הנשיא הנבחר כי יתחיל לעסוק במשבר ברצועת עזה "ביום הראשון" לכהונתו. הוא ציין כי "ננקוט גישה אזורית", שתערב את סוריה ואיראן

חמישה ימים לפני ההשבעה, מסמן אובמה תחילתו של עידן חדש: הנשיא האמריקני הנבחר, ברק אובמה, אמר בראיון ששודר הלילה (יום ה') כי בכוונתו להתחיל לעסוק בנושא העימות בין ישראל לחמאס ברצועת עזה כבר "ביום הראשון". הוא הבהיר כי ארה"ב תפתח צוהר לשילוב סוריה בדיונים האזוריים.  

 

בראיון לרשת CBS הדגיש אובמה, שיושבע לנשיא ה-44 של ארצות-הברית ביום שלישי הבא, את מחויבותו ל"ביטחון ישראל", אך הוסיף כי "איננו יכולים להתעכב בנושא ועלינו לנקוט גישה אזורית".

 

בתשובה לשאלה על דעתו בנוגע למצב ברצועת עזה, השיב אובמה: "הייתי מאוד ברור בנושא הזה, שעד 20 בינואר יש לנו נשיא מכהן, ג'ורג' בוש, אבל אנו נתחיל לעסוק בזה ביום הראשון. הילרי קלינטון העידה בשימוע בקונגרס והביעה את השקופותיי והשקפות הצוות שלי".

 

"עלינו לנקוט גישה אזורית ונהיה חייבים לערב את סוריה בדיונים, ולערב את איראן בדרכים שמעולם לא עירבנו בעבר", ציין הנשיא הנבחר. הוא הוסיף כי "השורה התחתונה חייבת להיות ברורה - שביטחון ישראל חשוב ביותר - עלינו ליצור פתרון של שתי מדינות, כדי שאנשים יוכלו לחיות בשלום זה לצד זה".

 

בהמשך הראיון אותת אובמה כי ינקוט בגישה מדודה יותר מאשר קודמו

בכל הנוגע למרדף אחר מנהיג אל-קאעידה, אוסמה בן לאדן, שפרסם אתמול קלטת שמע חדשה. "אני חושב שעלינו להחליש את התשתית שלו כך שאם יהיה בחיים ואם לא, הוא לא יוכל לתפקד", אמר הנשיא הנבחר.

 

"ההעדפה שלי היא כמובן שנלכוד או נהרג אותו. אך אם נצליח להדק את החבל סביב סביבו כך שיהיה במערה ולא יוכל אפילו לתקשר עם פעיליו, אז נשיג את מטרתנו להגן על אמריקה". אובמה דיבר על רקע פרסומה אתמול של קלטת חדשה של בן לאדן, שקראה למוסלמים להצטרף לג'יהאד בעקבות הלחימה ברצועת עזה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיוקן רשמי של ברק אובמה
צילום: AFP
בשאר אסד. הטלפון יצלצל?
צילום: רויטרס
מומלצים