שתף קטע נבחר

אמסלם: לפטור חתנים משירות צבאי למשך שנה

"כי יקח איש אשה חדשה – נקי יהיה לביתו שנה אחת" - הצעת החוק שהגיש ח"כ אמסלם מש"ס נפלה בגלל התנגדות ועדת השרים לענייני חקיקה. בעקבות פציעתו הקשה של סג"מ אהרון קרוב, מנסה אמסלם להעלות אותה שוב על שולחן הכנסת

ח"כ הרב חיים אמסלם החליט היום (ה') להעלות שוב על שולחן הכנסת את הצעת החוק שלו, לפטור משירות צבאי, חיילים אשר נמצאים בשנתם הראשונה לנישואיהם. בעקבות המקרה בו חזר סג"מ אהרון קרוב , מקרני-שומרון, מייד לאחר חתונתו ללחימה בעזה ונפצע קשה בהיתקלות עם מחבלים, החליט ח"כ הרב חיים אמסלם להגיש בכנסת הבאה את הצעת החוק.

 

הצעת חוק זו מתבססת על ההלכה לפיה מי שהתחתן יהיה פטור מנשיאה בעול הצבא במשך כל השנה הראשונה לנישואיו, ע"פ הפסוק בספר דברים (כ"ד, ה), "כי יקח איש אשה חדשה –

לא יצא בצבא ולא יעבור עליו לכל דבר, נקי יהיה לביתו שנה אחת ושמח את אשתו אשר לקח". הצעת חוק זו עברה בכנסת האחרונה בהצבעה טרומית ועוכבה בגלל התנגדות ועדת השרים לענייני חקיקה.

 

ח"כ הרב אמסלם אומר היום כי "המקרה הקשה של הקצין והחתן הטרי ממחיש לכולם בצורה ברורה את נחיצותו של החוק הזה ולכן אפעל להשלמת חקיקתו בכנסת הבאה".

 

הצעת החוק שהגיש בכנסת הקודמת, לה היו

שותפים ח"כים רבים, מבקשת לתקן את חוק שירות הביטחון ולקבוע כי  "לא ייקרא יוצא צבא לשירות מילואים לצורך ביצוע תעסוקה מבצעית במשך השנה הראשונה מיום שנרשם כנשוי לפי חוק, אלא בצו לפי סעיף 34, או אם הוא נמנה עם בעלי מקצועות ותפקידים חיוניים או שקיים בהם חוסר בכוח אדם, כפי שקבע שר הביטחון באישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת".

 

בדברי ההסבר אז נכתב כי "בשלבים המוקדמים של בניית התא המשפחתי השהות הארוכה הרחק מהבית, הנדרשת לשם ביצוע תעסוקה מבצעית בשירות המילואים, עלולה לפגום בזוגיות המתהווה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חיים אמסלם
צילום: גיל יוחנן
מהחופה לקרב. אהרן וצביה קרוב
צילום: תמר מרדכי
מומלצים