שתף קטע נבחר

זדורוב פרץ בבכי: "לא רצחתי את הבת שלכם"

בוכה ונרגש, פנה רומן זדורוב, הנאשם ברצח תאיר ראדה, להוריה: "אני לא יודע מי רצח אותה אבל אני לא אדם כזה שיכול להרוג ילדה". הוא הסביר מדוע הודה במשטרה: "האמנתי למשטרה, לכולם, הלכתי כמו חמור אחרי הגזר"

שנתיים לאחר שהחל משפטו נשבר היום (ה') לראשונה רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה על דוכן בית המשפט. הוא פרץ בבכי ואמר בקול רועד לשופטים: "אני מבקש סליחה. כבודכם, תבינו אותי, זה כבר שנתיים שהכל מצטבר אצלי, אני זה שלא אשם וזה קשה".

 

בעדותו גולל בפני הרכב השופטים כיצד למד מהחוקרים והמדובב את הפרטים על אופן ביצוע הרצח. הוא הסביר כי החקירות המתישות שכנעו אותו בשלב מסוים כי ביצע את המעשה, למרות שמעולם לא זכר את האירועים. "האמנתי למשטרה, לכולם, הלכתי כמו חמור אחרי הגזר ולא הבנתי שאני אף פעם לא אשיג את הגזר הזה", אמר זדורוב.

 

העדות נשמעה בבית המשפט המחוזי בנצרת במסגרת שלב עדויות ההגנה. כשסיים למסור את עדותו ביקש זדורוב לפנות אל הוריה של ראדה, שמואל ואילנה, המגיעים לכל אחד מהדיונים.

 

הוא הישיר אליהם מבט,ו אמר: "אני לא רצחתי את הבת שלכם". בשלב זה התפתח עימות בין האב לזדורוב. אביה של תאיר קם בכעס מכיסאו והפנה אצבע מאשימה לזדורוב: "אני אענה לך, אתה הרוצח, אתה הרוצח". זדורוב לא שתק והמשיך: "אני לא יודע מי רצח אותה אבל אני לא אדם שיכול להרוג ילדה".

 

במשך שעות ארוכות ענה זדורוב בהתרגשות רבה לשאלותיו של עו"ד דוד שפיגל והסביר כי בחר להודות מאחר שהבין מהמדובב המשטרתי כי כך יוקל עונשו. "הייתי חוזר מהחקירות לתא ומספר למדובב כל מה שהיה בחקירות המשטרה שאמרו שיש להם עובדות כנגדי ושאני מאמין שמשטרה לא משקרת", הוא הסביר.

 

"דיברתי חופשי עם המדובב"

זדורוב הוסיף: "הייתי מדבר עם המדובב חופשי. קיבלתי אותו כחבר, כאדם שיש לו ניסיון בבית סוהר, אחד שיודע מה לעשות. שאלתי אותו שאלות והוא נתן לי הרבה עצות. המדובב כל הזמן היה אומר לי שיכניסו אותי לכלא, שיש עובדות נגדי, אמר שאקבל מאסר עולם - 33 שנה".

 

הוא ניסה להסביר מדוע הודה במעשה אותו לכאורה לא ביצע: "גיליתי הרבה מהאינפורמציה מהמדובבים והחוקרים", הוא הסביר, "למשל את זמן הרצח, הם אמרו שהרצח קרה בקומה שנייה, שהרוצח עלה במדרגות לקומה שנייה, אני ידעתי שהמניע של הרצח הוא שהילדה קיללה או צעקה על הרוצח.

 

הוא סיפר על הדרך בה התנהל הדיאלוג עם החוקרים: "את רוב המידע קיבלתי מהשאלות ששאלו אותי החוקרים, למשל, הם היו שואלים אותי שאלה ואני הייתי עונה והם היו אומרים שזה בסדר אז הבנתי שעניתי נכון. היו גם שאלות עם מידע בתוך השאלה, למשל שאלו 'אתה עלית לאנשהו?' ואני לפי השאלה כבר הבנתי מה צריך לענות".

 

הוא תיאר שוב ושוב את השיחות עם המדובב המשטרתי: "המדובב אמר לי שעל העובדות שיש נגדי ב-100 אחוז אקבל בית סוהר ואם אלך בדרך שאמר לי אקבל עונש יותר קל. הייתי במצב נפשי שהאמנתי בו שעשיתי שהסביר לי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רומן זדורוב
צילום: חגי אהרון
מומלצים