שתף קטע נבחר

אובמה יוציא את החיילים ההומואים מהארון

הדובר הבא של הבית הלבן נשאל אם בכוונת הנשיא הנבחר לשנות את מדיניות ה"אל תשאל, אל תספר" שהנהיג ממשל קלינטון. תשובתו: "במילה אחת - כן"

מהפכה בצבא האמריקני? הנשיא האמריקני הנבחר, ברק אובמה, יתיר להומוסקסואלים ולסביות מוצהרים לשרת בצבא - כך צוטט היום (ה') בכלי תקשורת בארה"ב דובר הבית הלבן הנכנס, רוברט גיבס. לדבריו, אובמה יזנח את מדיניות ה"אל תשאל, אל תספר" השנויה במחלקת שהונהגה עד עתה.

 

הדובר השמיע את ההכרזה המפתיעה בעת שענה לשאלות הציבור באתר שיתוף הווידאו "יו-טיוב". בתשובה לשאלה "האם הממשל החדש מתכוון להיפטר ממדיניות האל תשאל, אל תספר?", השיב גיבס: "אתה לא שומע לעתים קרובות פוליטיקאי נותן תשובה של מילה אחת, אך זה: כן".

 

צוות המעבר של אובמה סירב להגיב לשאלות נוספות בקשר למדיניות, שיושמה על-ידי ממשל קלינטון לאחר דיון ציבורי ארוך. רשת החדשות "פוקס" דיווחה כי גורמים בצוות סרבו להסביר אלו חברי קונגרס או גורמים במשרד ההגנה האמריקני יהיו מעורבים בשינוי המדיניות.

 

קלינטון, שתחילה ביקש לשנות את המדיניות ארוכת השנים האוסרת על הומואים לשרת בצבא, התפשר לבסוף על מדיניות שאסרה על מפקדים לשאול את פקודיהם על נטייתם המינית, ושאסרה

 על חיילים להכריז כי הם הומוסקסואלים. אם חייל בחר בכל זאת להצהיר על הומוסקסואליות, או חיילת על היותה לסבית, ההצהרה הייתה גוררת הדחה מהצבא.

 

אובמה הביע במשך שנים התנגדות למדיניות הזו במהלך הקמפיין שלו. בקהילה ההומו-לסבית מעוניינים בביטול המדיניות השנויה במחלוקת, אך חוששים כי יעברו עוד חודשים עד שהממשל החדש יגיע להסכמה בנושא עם חברי קונגרס וקציני הצבא. אחרים סבורים כי אובמה יוכל לפעול בנושא במהירות, אך עלול להימנע מכך מחשש שמדובר בנושא מפלג שיעורר סערה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדיוקן הרשמי של ברק אובמה
צילום: AFP
מומלצים