שתף קטע נבחר

צילום: AFP

סיאם נקבר בעזה, הבכירים נשארו במחתרת

אלפים ליוו את שר הפנים של חמאס בדרכו האחרונה, וקראו לנקמה בישראל. חבריו להנהגה נותרו במחבוא

אלפי בני אדם השתתפו בצהריים (יום ו') בהלווייתו של שר הפנים בממשלה הפלסטינית ברצועת עזה, סעיד סיאם, שחוסל אתמול בידי צה"ל. עמיתיו להנהגת חמאס לא העזו לצאת ממקומות המסתור שלהם, ונעדרו ממסע ההלוויה.


מסע הללוויה, היום בעזה (צילום: רויטרס)

 

בהלוויה גם לא השתתפו חמושים - שבמקרים מסוג זה לרוב מפגינים את נוכחותם.

ההמונים השמיעו קריאות נקמה נגד ישראל, כפי שהבטיחו לעשות כל הארגונים הפלסטיניים, בראשם חמאס. הטלוויזיה של החמאס משדרת מאז הבוקר את שירי המלחמה כשתמונתו של סיאם מופיעה דרך קבע בצד המסך.

 

סיאם, בן 50, נחשב לאחד האישים היותר פופולריים בעזה, לפני שמונה לפקד על הכוח המיוחד של חמאס שהוקם לאחר הקמת ממשלת החמאס הראשונה. הוא זכה למספר הקולות הרב ביותר בבחירות למועצה המחוקקת הפלסטינית.

 

רבים ראו בסיאם כאיש שהביא לסוף האנרכיה ברצועה, באמצעות הפיקוד על הכוח הביצועי המיוחד של החמאס. כוח זה הצליח לשים קץ להשתוללות הקבוצות החמושות והמשפחות הגדולות.

 

בתקיפת חיל האוויר אתמול נהרגו גם האח, איאד סיאם, וסלאח אבו-שארח, ראש מנגנון ביטחון הפנים של חמאס בעזה.

 סיאם הוא הדמות הבכירה ביותר בחמאס שחוסלה עד-כה במבצע "עופרת יצוקה", ולמעשה מדובר באישיות הבכירה ביותר שחוסלה בחמאס מאז חיסולו של ד"ר עבד אל-עזיז רנטיסי באפריל 2004.

 

אמש אמר איש הלשכה המדינית של חמאס בדמשק, מוחמד נזאל, כי ישראל "רוצה לרדוף את ההנהגה, רוצה להשמיד אותם בכל מחיר. הפלגים ימשיכו להגן על רצועת עזה". הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, איימה לנקום את מותו של סיאם, ומשם נמסר: "דמו לא נשפך לשווא. התגובה תתבטא במעשים ולא בדיבורים", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיאם. דמות נערצת
צילום: רויטרס
הריסות בית אחיו של סיאם
צילום: AFP
מומלצים