שתף קטע נבחר

סקר גרושות בישראל: הרוב לא רוצות עוד חתונה

סקר חדש מגלה כי כשליש מהגרושות מחליפות בני זוג רבים, יותר ממחציתן אינן רוצות להינשא בשנית ומאשרות כי בגידה היא עילה מרכזית לגירושין

חיי הגירושין לא קלים, כך בכל אופן עולה מסקר חדש שנערך בקרב גרושות בישראל. מהסקר עולה כי 38% מהנשים הגרושות בישראל מחליפות בני זוג רבים, כמחציתן אינן רוצות להינשא בשנית ומאשרות כי בגידה היא הסיבה לגירושין.

 

הסקר שנערך לאחרונה באמצעות מכון המחקר KDM ביוזמת חברת גלקסו סמית קליין יצרנית החיסון סרווריקס למניעת סרטן צוואר הרחם, כלל כ-300 גרושות אלמנות ופרודות בגילאי 22 ועד 65 שהיו נשואות בעבר. הסקר בוצע לרגל שבוע המודעות למניעת סרטן צוואר הרחם שיצויין בישראל ובעולם השבוע.

 

המשתתפות בסקר נשאלו מספר שאלות לגבי מערכות היחסים שלהן עם בני זוג, אשר רלוונטיות לסגנון חיים שעלול להגביר את הסיכון לחלות בסרטן צוואר הרחם הנגרם כתוצאה מנגיף הפפילומה האנושי. הנגיף שנישא על ידי הגבר, עלול להשפיע על התאים ברקמה של צוואר הרחם ועלול לגרום להתפתחות סרטן.

 

חילופי בני זוג

במטרה לבדוק את נושא חילופי בני זוג במהלך השנים לאחר הגירושין נשאלו הנשים שהשתתפו בסקר האם הן סבורות שמציאות חייהן של גרושות אלמנות או פרודות כרוכה בחילופים רבים של בני זוג. על שאלה זו ענו למעלה משליש (38%) מהנשים מתחת לגיל 44 כי הן סבורות כי מציאות חייהן של גרושות אלמנות ופרודות כרוכה בחילופים רבים של בני זוג. בהשוואה לנשים בגיל 45 ומעלה שרק 24% מתוכן סברו כי מציאות חייהן של גרושות אלמנות ופרודות כרוכה בחילופי בני זוג רבים.

 

המשתתפות בסקר התבקשו להעריך כמה בני זוג היו להן לפני הנישואים: 22% מהנשים עד גיל 44 ציינו כי לפני הנישואים היו להן למעלה משישה בני זוג, הבדל מובהק ניכר בקרב נשים מעל גיל 45 שרק 10% ציינו כי היה להן למעלה משישה בני זוג. בקרב כלל המשתתפות בסקר נמצא כי 13% מהנשים ציינו מעל שישה בני זוג לפני הנשואים, 31% בין שניים לחמישה, ו-50% בן זוג אחד בלבד.

 

עילה לגירושין

כאשר נשאלו הנשים האם במהלך הנישואים לאחד מבני הזוג היו מערכות יחסים נוספות, השיבו % 25 מהמשתתפות בסקר כי לאחד מבני הזוג היו מערכות יחסים נוספות, ו-5% ציינו כי אינן יודעות אם היו מערכות יחסים נוספות. וכאשר נשאלו האם בגידה היא הסיבה לגירושין או לפרידה, ציינו 25% מהנשים לאחד מבני הזוג היו מערכות יחסים נוספות.

 

כאשר נשאלו הנשים שציינו כי לאחד מבני הזוג היו מערכות יחסים נוספות, האם בגידה היא הסיבה לגירושים, 70% ציינו כי הבגידה היא הסיבה לגירושין, 24% ציינו כי זו הייתה הסיבה היחידה לגירושין, ו-46% ציינו כי זו הייתה אחת הסיבות לגירושין.

 

הנסקרות נשאלו עוד האם חוסר שביעות רצון מיחסי מין הוא הסיבה לגירושין או לפרידה. מניתוח התשובות של המשתתפות התגלה כי אף אחת מהנשים בסקר לא ציינה כי הסיבה היחידה לגירושים היא אי שביעות רצון מיחסי מין, 24% מהנשים ציינו אי שביעות רצון מיחסי מין כאחת מהסיבות לגירושים, 71% מהנשים ציינו כי חוסר שביעות רצון מיחסי מין אינו הסיבה לגירושים או פרידה.

 

נתון נוסף שעלה מן הסקר, גילה כי מרבית הגרושות הישראליות אינן רוצות להינשא שוב. 54% ציינו כי אינן רוצות להינשא בשנית, 32% מהן ישקלו זאת רק אם יגיע מישהו מיוחד לחייהן ואילו 22% ציינו כי הן מייחסות חשיבות גדולה לנושא הזוגיות ועל כן הן רוצות להינשא בשנית. בהצלבת התשובות עם התפלגות הגיל הסתבר כי 62% מהנשים מעל גיל 45 סבורות שלא יינשאו בשנית בעוד שרק 35% מהנשים מתחת לגיל זה בשעה שלא יינשאו בשנית.
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרושות. רובן לא יתחתנו שוב
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים