שתף קטע נבחר

צילום: AFP

4 לוחמי צנחנים נפצעו קשה, כנראה מירי כוחותינו

כוח צה"ל נקלע לחילופי אש עם חמושים פלסטינים. שני קצינים ושני חיילים נפצעו מאש מרגמות ופונו לבתי חולים בישראל. חבריהם ליחידה המשיכו בקרב ופגעו בחמושים. מתחקיר ראשוני עולה כי מדובר באש כוחותינו

ארבעה לוחמי צנחנים נפצעו הבוקר (שבת) באורח קשה בחילופי אש עם חמושים פלסטינים בפאתי העיר עזה. במהלך סריקות שביצעו הכוחות נפגעו הארבעה - שני קצינים ושני חיילים - מירי מרגמות. מתחקיר ראשוני של צה"ל עולה כי הארבעה נפצעו מירי כוחותינו.

 

הלחימה בעזה - כל הדיווחים:

 

אחרי התקרית שבה נפצעו ארבעת הצנחנים נמשכו חילופי האש, וחבריהם ליחידה פגעו במספר חמושים. הפצועים פונו לקבלת טיפול במרכז הרפואי שיבא בתל השומר ובבית החולים בילנסון בפתח תקווה.

 

חטיבת הצנחנים פועלת זה מספר ימים בפאתי העיר העזה ומנהלת קרבות עם החמושים הפלסטינים. למעשה זהו הכוח הקדמי ביותר של צה"ל בעומק הרצועה. בתקרית אחרת שאירעה לפני מספר ימים נפצעו מפקד

הגדוד, סא"ל אבי בלוט, מפקד פלוגת החוד וכמה לוחמים נוספים, לאחר שחמושים השליכו לעברם רימונים ופתחו באש מנשק קל. כעבור מספר שעות נפצעו שבעה לוחמים נוספים מהגדוד, אחד מהם באורח קשה, עקב ירי טיל נ"ט.

 

חיל האוויר תקף הלילה יותר מ-50 יעדים שונים, בהם 15 מנהרות בציר פילדלפי, שמונה מוקדי שיגור, בונקרים ומחסנים לאחסון אמצעי לחימה. במהלך הפעילות ירו הכוחות בנשק קל לעבר מסגד שממנו נפתחה לעברם אש. המסגד, שהיה ממולכד ככל הנראה, התפוצץ. במהלך הלילה נפצע חייל באורח בינוני בתקרית אחרת.

 

צה"ל אמנם ממשיך לפעול בעומק רצועת עזה, אך במקביל נמשכת ההיערכות להפסקת אש אפשרית בעזה. ההערכה כי כאשר יתברר שהמערכה לקראת סופה, ינסה חמאס להגביר את נסיונותיו לבצע פיגוע משמעותי ואף יגביר את ירי הרקטות לשטח ישראל.

 

ככל שהלחימה נמשכת כך מבינים בצה"ל כי מטרתו המרכזית של חמאס היא לחטוף חיילים. מתחקירים שנערכו עד כה עולה כי בעשרות אירועים נחפרו מנהרות תת-קרקעיות בהם הסתתרו חמושים שביקשו למשוך את החיילים אליהם. בצה"ל מעריכים כי לקראת הפסקת האש יפעל חמאס ביתר שאת לשים את ידיו על אחד החיילים בקרקע.

 

על פי ההערכות במערכת הביטחון, אנשי חמאס יפעלו במספר מישורים אם יתברר כי הפסקת האש אכן מעבר לפינה: ירי מוגבר של רקטות ארוכות

טווח לעבר יישובים המרוחקים מרצועת עזה, נסיון לפגוע בכלי שיט או בכלי טיס ונסיונות לפגוע בכוחות הקרקעיים.

 

מנגד, אומר נציג חמאס בלבנון, אוסמה חמאדן, כי ארגונו לא מתכוון לנצור את האש ברצועת עזה עד שהדרישות שהציב החמאס יענו: "אל תציעו לנו להיכנע כי לא נוצחנו, לא הובסנו ולא נובס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי צה"ל (ארכיון)
צילום: מתן חכימי , דובר צה"ל
מומלצים