שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

רקטה פגעה בלול בנגב; גראד ליד קריית-גת

הפסקת האש כנראה לא עושה רושם על ארגוני הטרור בעזה. הבוקר ירו שש רקטות אל מערב הנגב, אחת הרקטות פגעה באזור שדרות, שנייה בלול תרנגולות - 300-200 תרנגולות מתו כתוצאה מהפגיעה. כמה שעות לאחר מכן התפוצצה רקטה ליד קריית-גת

ירי הרקטות מרצועת עזה נמשך - למרות הכרזת ישראל על הפסקת אש סמוך לשעה 9:00 בבוקר (יום א') פגעו שש רקטות בנגב המערבי. זה קרה שניות ספורות לאחר שאזעקת "צבע אדום" נשמעה בשדרות. חיל האוויר תקף את חוליית המחבלים ששיגרה את הרקטות ופגע בה. כמה שעות לאחר מכן, ב-11:40, התפוצצה רקטת גראד ליד קריית-גת - בלול תרנגולת נטוש.

 

אחת הרקטות פגעה באזור שדרות, רקטה אחרת פגעה בלול תרנגולות באחד הקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב ורקטה נוספת סמוך לקיבוץ. שלוש הרקטות האחרות פגעו בשטחים פתוחים. איש לא נפגע. בנוסף נורו שלוש פצצות מרגמה לעבר המועצה האזורית אשכול.

 

גבי, אחראי על הלולים בקיבוץ בו פגעה אחת הרקטות, סיפר ל-ynet כי הוא היה כמה מטרים מהלול שנפגע: "שמעתי 'צבע אדום' ונשכבתי על הרצפה, כי אין לנו מיגון במקום. הרקטה פגעה פגיעה ישירה בלול וגרמה לו נזק רב. יש לנו בלול כ-160 אלף עופות, כ-200-300 מהם מתו כתוצאה מהנפילה וחלק גדול מהעופות נמצאים בטראומה בשל הלחץ והדוחק הרב. אנחנו חייבים להוציא אותם מפה גם בגלל הפגיעה בלול וגם בגלל הטראומה שבה הם נמצאים. למזלנו זה נגמר כך ולא בחיי אדם".

 

הפסקת האש הישראלית נכנסה לתוקף ב-2:00, אך בישראל העריכו שחמאס ימשיך בירי, כדי לומר את המלה האחרונה. גורמים בחמאס כבר הודיעו שההתנגדות לא תמה וישראל מצדה תנסה להכיל את הירי ולא להגיב, כדי להוכיח את נכונותה לעמוד בהחלטה, עד גבול מסוים. ההערכה של גורמי הביטחון היא שבתוך שלושה ימים, צפוי חמאס לנצור את האש. 


אחת הרקטות שהתפוצצה בנגב (צילום: רויטרס)

 

סמוך לשעה 7:30 אירעה תקרית ראשונה מאז הפסקת האש, בצפון רצועת עזה. כחמש שעות וחצי לאחר שהפסקת האש בעזה נכנסה לתוקף, פתחו חמושים פלסטינים באש לעבר חיילי צה"ל בצפון הרצועה.

 החיילים השיבו באש. מצה"ל נמסר כי חיילים זיהו את מקור האש, וכיוונו לעברו כוח שריון וכלי טיס של חיל האוויר. עוד נמסר כי זוהתה פגיעה בחוליה שירתה. אין נפגעים לכוחות צה"ל.

 

הבוקר לא מתקיימים לימודים ברוב היישובים בטווח הרקטות. ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, אמר אמש כי כפי שלא התערב בהחלטה להיכנס לרצועת עזה, הוא מקבל כעת את החלטת הממשלה. "אנו נקבל כל החלטה שהממשלה תחליט ובתנאי שלא יהיה שוב ירי על העיר שדרות".


פורסם לראשונה 18/01/2009 09:04

 

בהכנת הידיעה השתתפה טובה דדון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום פגיעת הרקטה
צילום: רועי עידן
מומלצים