שתף קטע נבחר

סקר בארה"ב: 68% סבורים שבוש היה כישלון

סקר שנערך בעבור רשת CNN גילה כי רק 31 אחוזים מהנשאלים סברו שנשיאותו של ג'ורג' וו' בוש היתה הצלחה - ויותר משני שלישים פסקו כי שנותיו בבית הלבן לא היו אלא כישלון חרוץ. 44 אחוזים מהם סברו כי הדבר נובע ממגבלותיו

ג'ורג' בוש יעזוב מחר (יום ג') את הבית הלבן אחרי שמונה שנים בתפקיד, אך ספק אם ירצה להתרפק על תוצאות הסקר הזה. מהסקר, שנערך בעבור רשת החדשות בכבלים CNN, עולה כי שני שלישים מהאמריקנים רואים את תקופת נשיאותו ככישלון.

 

סוף ימי בוש - כל הדיווחים ב-ynet:

 

עורכי הסקר, שהתפרסם אמש, גילו כי 68 אחוזים מהנשאלים סבורים ששמונה שנות כהונתו של בוש בבית הלבן לא היו אלא כישלון חרוץ. 44 אחוזים מהם טענו כי הדבר נובע ממגבלותיו האישיות, ו-22 אחוזים תלו את האשם בנסיבות שמחוץ לשליטתו של הנשיא היוצא. רק 31 אחוזים מהנשאלים טענו כי נשיאותו של בוש היתה הצלחה.

 

כמחציתם של אלה שנסקרו גרסו כי מצבה של ארצות הברית יכול היה להיות טוב בהרבה אילו אל גור היה נבחר לנשיא בבחירות 2000 - ולא בוש. לעומתם, גרסו 27 אחוזים מהנשאלים כי אילו גור היה נבחר, היה מצבה של ארה"ב גרוע יותר. 22 אחוזים מהנשאלים סברו כי גם אילו גור היה נבחר, לא היה שיפור משמעותי במצבה של ארה"ב כיום.

 

"בשל הספירה החוזרת של הקולות במדינת פלורידה אחרי בחירות 2000, איתרע מזלו של בוש להיקלע לנסיבות שנויות במחלוקת", סיפר מנהל מחלקת הסקרים של CNN, קיטינג הולנד. "מסתבר שאמריקנים רבים זוכרים את הנסיבות האלה, ועתה מצטערים שלא היה תרחיש אחר".

 

רק שלושה אחוזים מקרב הנשאלים טענו כי בוש היה אחד הנשיאים הדגולים בהיסטוריה של ארה"ב. 46 אחוזים קבעו כי הוא היה נשיא גרוע. הולנד ציין כי נתון זה גבוה פי שלושה משיעורם של הנשאלים שהעניקו "ציון נכשל" לאביו, ג'ורג' בוש האב, וכי הוא גבוה ב-27 אחוזים מזה שקיבל ביל קלינטון ב-2001.

 

שיעורם של הנשאלים שהביעו שביעות רצון מתפקודו של בוש בבית הלבן עמד על 31 אחוזים. "אלה בשורות טובות בעבור בוש", ציין הולנד. "המדובר בנתון גבוה ב-7 אחוזים ממה שקיבל הנשיא בנובמבר האחרון - אך זה עדיין שיעור התמיכה הנמוך ביותר שקיבל נשיא בששת העשורים האחרונים, מלבד ריצ'רד ניקסון לפני פרישתו".

 

הסקר נערך בין 12 ל-15 בינואר בקרב 1,245 אמריקנים, והתבצע טלפונית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק 3% חשבו שהוא נשיא דגול. בוש
צילום: רויטרס
פחות גרוע. בוש האב
צילום: איי פי
אהבו יותר. קלינטון
צילום: AP
היחידי שגרף פחות תמיכה. ניקסון
צילום: איי פי
מומלצים