שתף קטע נבחר

ברק: ההרתעה מאפשרת לנו עכשיו את הרגיעה

אחרי נשיא המדינה, גם שר הביטחון, אהוד ברק, ביקר חיילים פצועים בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה. "מחמם את הלב וגם נוסך ביטחון לראות את הפצועים שלנו וחברים שלהם, הם שהביאו את המכה לחמאס", אמר

שר הביטחון, אהוד ברק, ביקר בצהריים (יום ב') בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה ונפגש עם חיילים שנפצעו במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. במהלך הביקור אמר שר הביטחון, כי חמאס קיבל מכה, שיצרה "ההרתעה שמאפשרת לנו עכשיו את הרגיעה".

 

ברק, שהודה לחיילי צה"ל, אמר כי "מחמם את הלב וגם נוסך ביטחון לראות את הפצועים שלנו, את החיוך והחוסן. הבחורים האלה וחברים שלהם, הם שהביאו את המכה לחמאס, שהוא עוד לא ראה כמוה, את ההרתעה שמאפשרת לנו עכשיו את הרגיעה, מצד אחד, ואת המוכנות לכל התפתחות אפשרית ולכל תרחיש".

 

מוקדם יותר ביקר בבית החולים נשיא המדינה, שמעון פרס.

במהלך הביקור התייחס פרס לתמונות הקשות ששודרו מרצועת עזה המופגזת, ואמר: "כששואלים אותי על כך אני עונה שכדי שהתדמית תהיה טובה - אנו צריכים להישאר בחיים". פרס נדרש גם לביקורת שהוטחה בישראל נוכח המבצע, ואמר: "את המפגינים נגד ישראל אני שואל - איפה הייתם במשך שמונה שנים שיישובי עוטף עזה והדרום הופגזו ללא הפסקה? למה לא שמענו אתכם אז?".

 

כשביקר את איתן קריטי, חייל גבעתי שנפצע מכדור ברגלו, אמר הנשיא: "אני לא יודע אם אני סומך על הפקחים. אני סומך רק על דבר אחד - על המכה שאתם, החיילים, הנחתתם על אחד הארגונים הפחות אנושיים בעולם". דקות לפני שנכנס אל חדרו של קריטי, הודה החייל כי הוא מתרגש מן הביקור, אך לדעתו מטרות הלחימה לא הושגו: "הדבר הראשון שרצינו להשיג זה את שחרורו של גלעד שליט, וכמובן את הפסקת הרקטות. לדעתי, לא השגתי את מה שרצינו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. שיבח את החיילים
צילום: AP
פרס בבית החולים
צילום: ישראל הדרי
מומלצים