שתף קטע נבחר

בן 13 סיפק מין תמורת כסף - עשרה גברים נעצרו

במשך שנתיים וחצי קיים הנער יחסי מין עם גברים עד גיל 50, שהכיר באינטרנט. בעצורים: פיזיולוג מפורסם ומנהל בכיר בכלי תקשורת, החשודים במעשים מגונים בקטין. טוענים: הוא הציג עצמו כבן 18

כיצד קורה שנער בן 13 יוצא מביתו במשך כשנתיים וחצי כדי לקיים יחסי מין אסורים, או להשתתף בביצוע מעשים מגונים, עם 13 גברים שטוענים כי לא ידעו את גילו האמיתי? המשטרה עצרה עשרה מן החשודים, בהם גם מנהל בכיר בכלי תקשורת ופיזיולוג מפורסם. חלקם שוחררו למעצר בית. הפרשה נחשפה לפני כשבועיים, אך רק הבוקר (יום ד') הותרה לפרסום באופן חלקי.

 

החוקרים בתחנת המשטרה תל-אביב צפון חושדים כי הגברים, בני 51-24, היו מעורבים בפעילות מינית עם הנער, שפירסם כרטיס אישי באתר היכרויות באינטרנט. על פי החשד, שניים מהחשודים העיקריים קיימו יחסים עם הנער במקרים רבים, לפעמים בכוח - ובניגוד לרצונו. שאר החשודים נפגשו עמו בין שלוש לשש פעמים.

 

בחקירת המשטרה העיד הנער, כיום תלמיד תיכון בתל אביב, כי לעתים ביקש כסף או סיגריות תמורת קיום יחסי המין, ולעתים הסתפק בעצם הפגישה. גורמים המקורבים לפרשה אומרים כי ייתכן שלמשטרה תהיה בעיה להוכיח את החשדות, מאחר שהוא לא הציג את עצמו כקטין.

 

במהלך מעצר החשודים נעצר גם עורך דין מוכר, שלא היה מעורב בפרשה, אך נחשד בהחזקת סמים מסוכנים שלא לשימוש עצמי, ביצוע מעשה מגונה בנער אחר, ובקבלת שירותי זנות מקטין. עורך הדין טען כי רכש חלק מהסמים בפיצוציה, וכי 15 גרם הקוקאין שנמצאו בדירה אינם שייכים לו. עו"ד אבי חימי, המייצג את הפרקליט החשוד, אמר ל-ynet כי שרבובו בפרשה נעשה על-ידי המשטרה "לצורך יחצנות צהובה, שיש בה משום שמחה לאיד". בית המשפט שיחרר את עורך הדין למעצר בית וקבע כי נראה שאין בסיס לחשדות בנוגע לחשדות המיניים נגדו.

 

"אני ילד, אתלונן עליכם"

הפרשה המזעזעת נחשפה כשקרובת משפחתו של הנער מצאה מכתב בעילום שם שמוּען לאמו, ובו נכתב לה כי הבן נפגש עם גברים רבים ומקיים איתם יחסי מין. נוכח התוכן המחריד, התעמתה קרובת המשפחה עם הנער.

 

גורמים משטרתיים אמרו ל-ynet כי אחרי העימות, נבהל הנער ויצר קשר עם כמה מהחשודים מאחר שחשב שהם מבקשים לנקום בו על כך שביקש שלא להיפגש עמם עוד. כל החשודים הכחישו בפניו שכתבו את המכתב, והוא בתגובה אמר כי יתלונן נגדם במשטרה כי הוא "עדיין ילד". לטענת הנער, בעקבות זאת - אחד החשודים איים עליו.

 

קרובת המשפחה מצדה לא המתינה ופנתה למשטרה - ושם החלו בחקירה אינטנסיבית. בעדויות שנגבו מהנער הוא סיפר שמאז שהיה בן 13 קיים יחסי מין, בצורה כזו או אחרת, עם גברים רבים שהכיר דרך האינטרנט. לטענתו, חלק מהחשודים קיימו עמו מערכת יחסים במשך יותר משנה וחצי, ולחלקם אמר כי הוא בן 12 "כדי לגרות אותם".

 

לאחר מעצרם הובאו החשודים לתחנת המשטרה לחקירה. הם לא הכחישו כי קיימו קשר עם הנער, אך הוסיפו שהדבר נעשה בהסכמה וכי לא ידעו מה גילו האמיתי, במיוחד נוכח העובדה שהוא גבוה במיוחד ונראה מבוגר לגילו. חלקם טענו כי הוא זה שיצר איתם את הקשר.

 

יחסים בכפייה, הדחה לסמים

מחקירת המשטרה עלה כי החשוד המרכזי, בן 36 מתל אביב, ניהל את הקשר הארוך ביותר עם הנער, ולכאורה אף איים עליו. חשוד אחר, בן 46, טען כי הוא הכיר את הנער דרך אתר אינטרנט. לטענת אותו חשוד, הקשר בין השניים נותק לפני כשבועיים, כשאמו של הנער יצרה עימו קשר וטענה בפניו שהוא קטין.

 

נגד הפיזיולוג עומדים חשדות של ביצוע מעשים מגונים בנער בשני מקרים. בחקירה התברר כי הנער הוא זה שביקש להיפגש עם הפיזיולוג, אך באחד המקרים נמלט מדירתו משום שחשש שמארחו חושד בו בגניבת טלפון נייד. גם המנהל הבכיר בכלי התקשורת, גבר בשנות ה-40 לחייו, חשוד בביצוע מעשים מגונים בנער. המשטרה ניסתה לפנות אליו באמצעות צ'ט באינטרנט, אבל הוא סירב להיפגש עם הנער.

 

חשוד נוסף, בן 24 מתל אביב, אמר במשטרה כי יחסי המין בוצעו בהסכמה - זאת בניגוד לטענתו של הנער בחקירה כי מדובר ביחסי מין בכפייה.

גם לטענת חשוד זה, לאחר שגילה שלנער טרם מלאו 16 הוא ניתק עימו את הקשר. גורמים במשטרה אמרו כי לו היה מדובר באשה - היתה עילה לבצע מעצר בחשד לאונס. נגד חשוד אחר, בן 42 מתל-אביב, תלוי חשד כי קיים עם הנער יחסי מין בהסכמה והדיח אותו לשימוש בסמים.

 

השוטרים הגיעו לחלק מהחשודים דרך הכינויים שלהם באינטרנט, והחוקרים מעריכים כי יבוצעו מעצרים נוספים בפרשה. בימים הקרובים צפויים להיערך עימותים בין הנער לחשודים. עדות נגבתה גם מאמו של הנער, שככל הנראה לא היתה מודעת למתרחש כלל, פרט למקרה שאותו הפסיקה כשהתקשרה לחשוד.

 

את החשודים מייצגים, בין השאר, עורכי הדין אבי חימי, אורי קינן, אבי כהן, איתי בן-נון, איציק שדה, רוויטל סוויד, בועז ראובן, חי הבר וקובי סודרי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשודים בבית-המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים