שתף קטע נבחר

הרב אליהו תומך באיחוד הלאומי: סומך על כצל'ה

המנהיג הרוחני של הציבור הדתי-לאומי פירסם מכתב תמיכה ביו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, יעקב כץ, ומברך אותו "שיעלה מעלה מעלה". כמו במערכות קודמות, גם הפעם נמנע הרב מלקרוא באופן ישיר במי לבחור, אך למכתבו משקל רב

בשורה רעה למפלגת "הבית היהודי": הרב הראשי לשעבר, מרדכי אליהו, הנחשב למנהיגה הרוחני של הציונות הדתית, הביע תמיכה פומבית במפלגת האיחוד הלאומי. במכתב שפרסם הרב, הוא מפליג בשבחו של יושב ראש המפלגה, יעקב כץ (כצל'ה): "אני סומך עליו שיידע לקדש שם שמים ברבים, כמו שעשה עד היום, וייצג את הציבור הדתי בכנסת בדרך נכונה".

 

הרב אליהו המשיך לספר בשבחו של כץ וכתב: "מאז שנפצע קשה במלחמת יום הכיפורים ועד היום הוא נשמע לתלמידי חכמים, והולך ומצליח בדרכיו - גם בהקמת עשרות יישובים, גם בהקמה וחיזוק של עשרות ישיבות וגרעינים תורניים וגם בהקמת רדיו וכלי תקשורת (ערוץ 7 - ק.נ) שמשמיעים ברמה את דבר ה' למאות אלפי אנשים מכלל הציבור בישראל".

 

בהמשך מברך הרב את כץ "שיעלה מעלה מעלה ויצליח בכל דרכיו", אך נמנע מקיאה מפורשת להצבעה למפלגה מסוימת, כפי

שנהג גם בכל מערכות הבחירות לכנסת.

 

הרב מציין במכתבו כי "חשוב מאוד לגדל ולחזק את כוחה של התורה, וחשוב מאוד לישב את ארץ ישראל". למרות קרא באופן חד-משמעי לשלשל לקלפי את האות "ט", למכתבו יש משמעות רבה בקרב הציבור הדתי.

 

אתמול פורסם כי במפלגת הימין הדתית החליטו להקים לקראת הבחירות מטה חרדי, שבו יקראו למאוכזבי ש"ס ויהדות התורה להצביע עבורם. באיחוד הלאומי אמרו כי הם מאמינים שישנם קולות חרדים צפים, שמצטרפים לכארבעה מנדטים ושניתן למשוך את חלקם למפלגה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב אליהו. שכץ יעלה מעלה מעלה
צילום: חיים הורנשטיין
כץ. חיזוק מהרב
צילום: עמית שאבי
מומלצים