שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט מברך את אובמה: הקשרים יתחזקו

  ראש הממשלה פרסם הודעת ברכה לרגל השבעתו ההיסטורית של הנשיא ה-44: "אובמה מעניק השראה לעולם כולו. מדינת ישראל כולה שמחה בשמחתה של ארצות הברית"

  שעה קלה לפני שבוושינגטון מתרחש הרגע ההיסטורי וברק אובמה הופך לנשיא השחור הראשון בתולדות ארצות הברית, פרסם הערב (יום ג') ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אגרת בה הוא מברך את בת בריתה הגדולה ביותר של מדינת ישראל.

   

  "ראש הממשלה מודה לנשיא ארצות הברית היוצא ג'ורג' בוש על הידידות והקרבה ששררה בתקופת ממשלו בין ישראל וארצות הברית", צוין באגרת. "ארצות הברית על כל מפלגותיה היוותה למדינת ישראל ידידת אמת ומשענת חזקה לאורך השנים ובמיוחד בתקופת ממשלו של בוש.

   

  "ראש הממשלה מברך את אמריקה ביום חגה הדמוקרטי ואת הנשיא ברק אובמה הנכנס היום לתפקידו. הדמוקרטיה הגדולה בעולם הוכיחה שוב שהיא מהווה סמן ומתווה דרך ויכולה לשמש דוגמא למדינות רבות. מדינת ישראל כולה שמחה בשמחתה של ארצות הברית ומברכת את הנשיא שמושבע הערב.

   

  אולמרט הביע ביטחון בהידוק הקשרים בין המדינות: "ברק אובמה הרשים את העולם כולו במסעו אל הבית הלבן, ביכולת שלו להעניק השראה לעמו ולעולם כולו.

   אני משוכנע כי קשריה ההדוקים והקרובים של ארצות הברית עם ישראל ילכו ויתחזקו.

   

  "ערכי הדמוקרטיה, האחווה והחופש שמהווים את לבנות היסוד בחברה האמריקאית משותפים גם לחברה הישראלית ויחד עם זה האמונה בכוחו וביכולתו של האדם לשנות ולהשפיע על סביבתו. אנו מאחלים הצלחה לנשיא הנכנס לתפקידו ובטוחים שנהיה שותפים מלאים לקידום שלום ויציבות במזרח התיכון", חתם ראש הממשלה את ברכתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט ואובמה, בעת ביקורו בארץ
  צילום: אבי אוחיון, לע"מ
  מומלצים