שתף קטע נבחר

דיירים: הקבלן בונה מעלית ואנו "כלואים" בבית

דיירי בניין בתל-אביב טוענים כי הובטח להם שאחרי כמה שעות יוכלו להיכנס ולצאת - אלא שההעבודות נמשכו כל היום: "יש לי כלב בבית שמשתגע"

תקעו אותי בבית: דיירים ברחוב ביל"ו 21 בתל-אביב טוענים כי מאז שעות הבוקר (יום ג')  הם "כלואים" בדירותיהם בעקבות בניית מעלית. לטענתם, הקבלן הבטיח העבודה כי תסתיים בתוך שעות ספורות, אך זו נמשכה לאורך כל היום. "יש לי כלב בבית שמשתגע, ויש פה אנשים קשישים שגרים בבניין", סיפרה ל-ynet אחת הדיירות בבניין.

 

בשעות הבוקר חסמו הפועלים את דלת הכניסה של הדיירת בקומה הראשונה, באמצעות קרשים ומסמרים. בשעת ערב, כשהגיעה משאית הבטון שברו את גרם המדרגות בקומה הראשונה ויצקו בטון חדש, שאסור לדרוך עליו מכיוון שהוא עדיין לא מוצק. בזמן שהיה ניתן לרדת, הפועלים השאירו מעבר צר מאוד, שמאפשר לאדם אחד בלבד לעבור כשהוא מהלך עם הגב לקיר. 


נו, אפשר לצאת כבר? (צילום: ירון ברנר)

 

הבניין ברחוב ביל"ו הוא מבנה בהקדש, ושייך לאגודה לגמילות חסדים. לטענת הדיירים, לפני מספר שנים מכרו באגודה את גג הבניין לקבלן שקיבל היתר לבניית שתי קומות - ובתמורה התחייב לשפץ את המבנה ואת חדר המדרגות, וכן לבנות מעלית. שתי הקומות אכן נבנו והבניין שופץ חיצונית, אלא שהמעלית שהיתה אמורה להיות מעלית חיצונית - הפכה בינתיים למעלית פנימית, ועל כך קיבל הקבלן אישור מעיריית תל-אביב.

 

"שאלתי בוועדה שאישרה את התוכניות מה יהיה עלינו הדיירים. האם נצטרך להתפנות?", מספרת קטי, דיירת בקומה השלישית. "אחרי כמה ימים שוחח איתי נציג הבעלים והבטיח שבשיטה החדשנית של בניית פיר - ייקח

כמה שעות בודדות להפעיל את המעלית בבניין".

 

אלא שבפועל, במקום ארבע שעות של חסימת הבניין בשל העבודות, הדיירים נאלצו להישאר בבתיהם עד הערב. לטענתם, הקבלן היה עסוק עד מאוחר בבניית הפיגומים, ומשאית הבטון התעכבה.

 

"זה ממש אבסורד. אמרו שזה ייקח כמה שעות, אבל זה כבר ממש ממש מוגזם. אני לא מבינה את העירייה שלא מתערבת בנושא שכזה", אמרה קטי.

 

הקבלן מסר בתגובה כי הם מבצעים את העבודות על פי חוק וכי "יש מעבר לדיירים לעלות ולרדת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבודות לבניית המעלית
צילום: ירון ברנר
מומלצים