שתף קטע נבחר

משפחות קורבנות טרור: לא לשחרור הרוצחים

בעקבות הקריאה של אלמנות לקורבנות טרור המוכנות לשחרור רוצחי יקירהן בתמורה לגלעד שליט - אומר זאב ראפ ששכל את בתו: "זכרם של יקירנו זועק מהאדמה - נקמה. תפסיקו להעלות רעיונות יפי נפש". סטנלי בוים, שבנו נרצח: "אין פה עניין של נקמה, אלא מניעה של רצח נוסף"

משפחות קורבנות הטרור משיבים לאלמנות: לבו של יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה, זאב ראפ, התמלא זעם כשקרא את הידיעה על כך שאלמנות לקורבנות טרור מוכנות לשחרר את רוצחי יקיריהם תמורת גלעד שליט.

 

"אני בקשר עם הרבה משפחות והתמיכה עלולה להתסיס מרד איום. עשרות משפחות יתקוממו על זה", אמר ראפ אתמול (ד') ל-ynet. "מי שתומך במהלך כזה, לא מבין איזה אבל הם גורמים לנו. זכרם של יקירנו זועק מהאדמה נקמה. נפשנו וליבנו שותת דם, תפסיקו להעלות רעיונות יפי נפש. תנו לנו לחיות את הכאב שלנו בתוכנו ותפסיקו לשתות את דמנו".

  

בתו של ראפ, הלנה, נרצחה לפני כ-17 שנים בחוף הים בבת-ים. הרוצח יושב בכלא בישראל, ולדברי האב השכול הוא לא מוכן לשחררו בשום תנאי. "אם ישחררו את רוצח בתי, בעצם הורסים את משפחתי ואני אהרוס משפחות אחרות. אני ארצח אותו לפני שהוא ייצא מגבולות ישראל, בגדר תמות נפשי עם פלישתים".

 

לדברי ראפ, יעל זאבי - אלמנתו של השר רחבעם זאבי - שהביעה תמיכה במהלך, עושה עוול לדעות בעלה. "הוא לא היה מסכים שרוצחיו ישוחררו. יש לי המון כבוד אליו, הוא הגיע להלוויה של בתי וספד לה מעל קברה. שתסלח לי אשתו, אבל היא לא מייצגת את דעתו. שתביע את דעתה בלבד, ולא תדבר בשם הכלל. קל לה לדבר, היא אשה לא צעירה, ובתי היתה בת 15 וחצי כשהיא נרצחה. גנדי נרצח בגלל תפקידו - בתי נרצחה בגלל השתייכותה לעם היהודי. כל יפי הנפש האלו מחפשים לעצמם כותרות. שיגידו, בוא נשחרר את כולם וניתן לאבו-מאזן לנהל את המדינה. ראינו מה סמיר קונטאר אמר רגע אחרי שהוא שוחרר: 'אני עוד אחזור'".

 

ראפ מביע תמיהה על כך ששחרורו של גלעד שליט לא הוצב כמטרה לאורך המבצע. "ופתאום, עכשיו זה עולה מחדש וכולם מנסים להיות יפי נפש. אני מוכן לשחרר אחד מול אחד, חי נגד חי. אני מוכן שרוצח בתי ישוחרר תמורת שליט, אבל שני רוצחים? זו סחיטה בצורה האכזרית ביותר. אדם שנשפט, נשפט על מעשיו - הוא אינו זכאי לפרס. זה מגיע למצב אבסורדי בו כל רוצח שבא לבצע פיגוע יודע שהוא על תנאי, שיש סיכוי שיחזור. בגלל יפי הנפש אנחנו מחלקים פרסים לרוצחי ילדים".

 

"שחרור רוצחים - רצח של עוד יהודים"

מי שעוד מתנגד לשחרור הוא סטנלי בוים, אביו של דוד, שנרצח בפיגוע ירי בכניסה לבית-אל לפני תשע שנים. הוא מזכיר כי אחד מרוצחי בנו, שלא נתפס, ביצע לאחר מכן פיגוע התאבדות במדרחוב בן-יהודה בירושלים.

 "אין פה עניין של נקמה או התרעה, אלא מניעה של רצח אנשים נוספים. שחרור רוצחים משמעותו הוא רצח עוד יהודים בארץ ישראל. צריך לעשות הכל למען שחרור גלעד שליט, אבל דרך לחץ על חמאס ולא על הממשלה שלנו. הם אלו שמחזיקים אותו והלחץ צריך להיות עליהם ולא עלינו".

 

אפרים קסטיאל, אביה של ליאת שנרצחה יחד עם חברתה על-ידי פלסטיני לפני כעשר שנים בוואדי קלט, מצהיר במפורש: "רבותי, אני לא אתן בשום אופן שישחררו את הרוצח המנוול של בתי. למה לתת לו לצאת? מהבנות לא נשאר אפילו עצמות והוא עדיין חי. לבי כואב על גלעד שליט אבל אני פשוט לא אוכל לעמוד בזה מבחינה נפשית. לבי לא נותן, אני פשוט לא יכול. הרוצח הזה הרס לנו את החיים, עם כל הכאב למשפחת שליט - לא על חשבון הבנות שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב ראפ. מנתגד לשחרור
צילום: אבי מועלם, "חולון בת-ים"
צילום: נועם רותם
מחיר שחרורו של שליט
צילום: נועם רותם
מומלצים