שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ניני ביטלה השתתפותה באירוע התרמה לעזה
  ניני ומירה עוואד, שהיו אמורות להשתתף באירוע התרמה למען הפצועים בעזה, ביטלו את השתתפותן בעקבות לחץ על המארגנים. מנהלן האישי: "מה שיש לנו לומר יוקרא על הבמה על ידי אחד המשתתפים"

  הזמרות אחינועם ניני ומירה עוואד, שהיו אמורות להשתתף באירוע ההתרמה למען הפצועים בעזה שייערך מחר (ו') במועדון לבונטין 7 בתל אביב, ביטלו את השתתפותן בעקבות לחץ מאסיבי שהופעל על המארגנים. הסיבה: מכתב פומבי שפרסמה ניני בשבוע האחרון למבצע "עופרת יצוקה" ב-ynet.

   

  במכתב שמיועד לתושבי עזה כתבה ניני: "אני יודעת שעמוק בלב אתם מייחלים למות המפלצת ששמה חמאס. זו שהפכה את עזה לערימת אשפה שכולה עוני, מחלה ואומללות ובשם אללה העלתה אתכם קורבן על המזבח המדמם של כבוד ותאוות בצע. אוכל רק לייחל עבורכם שישראל תבצע את העבודה שכולנו יודעים שצריכה להיעשות ותחסל עבורכם את הסרטן הזה, הוירוס המפלצתי ששמו קנאות, ששמו חמאס".

   

  מכתבה הפתוח של ניני עורר עליה את זעמם של רבים. עצומה שעליה חתומים בין היתר השחקן מוחמד בכרי, המפיקה אסנת טרבלסי, השחקן מכרם חורי, השחקן סאלח בכרי, הבמאית והמפיקה ענת אבן, המו"לית יעל לרר והשחקן והבמאי ג'וליאנו מר חמיס, קראה לה לחזור בה מתוכן המכתב. "שיתופה של אחינועם ניני מבלי שתביע חרטה עמוקה על עמדתה, חוסמת בעד העברת המסר של מחאה נגד השיטתיות והכוונה בברוטליות של ישראל וברציחתם ופציעתם של אלפי אזרחים, בהם מאות ילדים", כתבו החתומים על העצומה והדגישו כי ללא המסר הזה המופע לטובת ילדי עזה, שחשיבותו חורגת מעבר לפעולה של חמלה ורחמים, יישאר פגום. "הופעתה של ניני תחזק את העמדה הצבועה של מנהיגי ישראל המביעים את צערם על הילדים שנרצחו 'בטעות' ומציעים להשתתף בשיקום של עזה", הוסיפו במכתב שנועד למארגני האירוע.

   

  מארגני האירוע פנו אל ניני, הבהירו לה כי מדובר באירוע שבמרכזו עומדת סוגיית האחריות על מעשיה של מדינת ישראל בעזה, וביקשו לוודא האם היא אכן מזדהה עם מטרה זו. בסופו של דבר, כאמור, ניני ביטלה את השתתפותה.

    

  "מכתב נאצה משפיל"

  בתגובה להחלטתה של ניני לבטל את הופעתה באירוע הסולידריות בלבונטין אומר ג'וליאנו מר חמיס ל-ynet: "מעצם ביטול ההשתתפות אנחנו מבינים שאחינועם ניני לא מוכנה לחזור בה ממכתב הנאצה המשפיל שכתבה. אין דבר יותר פטרוני, ארוגנטי ושחצני מלהגיד לאנשים שבחרו באופן חופשי בתנועה פוליטית כזו או אחרת, שהיא סרטן. אי אפשר שלא להיגעל מאנשים שתומכים בשעטת הטנקים ואחר כך קונים שמיכות לילדים נכים שנותרו בחיים. אי אפשר גם להרוג את העזתים וגם לבכות עליהם".

   

  מר חמיס, שהיה גם בין יוזמי העצומה שקראה לזמרת מירה עוואד שלא לשתף פעולה עם ניני כנציגת ישראל בתחרות האירוויזיון הקרובה במוסקבה, הוסיף: "אחת הסיבות שניני ועוואד הסכימו להשתתף בערב זה, קשורה ברצונו של האמרגן שלהן להוריד את הלחצים על עוואד בהקשר לאירוויזיון".

   

  ניני ועוואד העדיפו שלא להגיב. עופר פסנזון, מנהלן האישי של השתיים, אמר בתגובה: "אחינועם ומירה אכן לא יופיעו באירוע. אני לא מכיר את ג'וליאנו מר באופן אישי ואין לי ויכוח איתו. כל מה שיש לנו לומר, יוקרא מחר על הבמה בשמנו על ידי אחד המשתתפים בערב".

   

  במופע ההתרמה למען הפצועים בעזה שייערך בלבונטין 7 ישתתפו מחר בין היתר ערן צור, שלומי שבן, רונה קינן, הבילויים, אליוט, רפי פרסקי, זאב טנא, סיסטם עאלי וסאז. "21 יום של הפצצות גבו קורבנות רבים והותירו יותר מ-5,000 פצועים. רבים מהם יזדקקו בשנים הקרובות לשיקום יקר וממושך, שמערכת הבריאות הקורסת בעזה לא תוכל להעניק. כדי לענות על הצרכים המידיים של בתי החולים, ישמשו כל ההכנסות מהאירוע לרכישת ציוד רפואי שיועבר לרצועה", כתבו מארגני האירוע. מחירי הכרטיסים ינועו בין 50 ל-100 שקל.

   

  מארגני האירוע סירבו להגיב לדברים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחינועם ניני. העדיפה שלא להגיב
  צילום: רונן אקרמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים