שתף קטע נבחר

אילת: חיפושים אחר צולל נעדר

האיש, צולל מקצועי בן 51, יצא אתמול יחד עם שניים מחבריו לצלילת עומק סמוך לחוף אלמוג. בעומק של כ-30 מטרים, איבדו שני החברים קשר עין עם הצולל. הם חיפשו אחריו מתחת לפני המים ולאחר מכן עלו לחוף כדי להזעיק עזרה

אדם שיצא אתמול (יום ו') בשעות הצהריים לצלילה סמוך לחוף אלמוג באילת יחד עם שני צוללים נוספים - לא שב מן מהמים. צוותי הצלה פתחו בחיפושים אחר הצולל, אך עם רדת החשיכה הופסקו הסריקות.

 

סגן מפקד מרחב אילת במשטרה, סגן-ניצב איתן גדסי, מסר כי חיל הים ימשיך הלילה בחיפושים אחר הצולל באמצעות מערכות תרמיות, ואם הוא לא יימצא ישובו במהלך היום צוללים לחיפושים.

 

סמוך לשעה 14:00 אתמול יצאו שלושת הצוללים ממועדון "דיפ" לצלילת טכנית בים. כשהגיעו לעומק של כ-30 מטרים מתחת לפני המים - נעלם אחד הצוללים מעיני חבריו. השניים פתחו בחיפושים אחר חברם ומשלא מצאו אותו, עלו אל החוף על-מנת להזעיק עזרה. הנהלת מועדון הצלילה שיגרה מיד כמה קבוצות של צוללים בניסיון לאתר את האיש - אך ללא הצלחה. 

 

הצולל הנעדר, בן 51, נחשב לצולל מקצועי ומנוסה. הוא ביצע את הצלילה עם מערכת משוכללת הנקראת "מערכת נשימה סגורה". מדובר במערכת המאפשרת שהייה ארוכה במיוחד מתחת למים.

 

בעלי מועדון דיפ, אילן ברקוביץ', סיפר הצולל ביצע השבוע שתי צלילות עומק במועדון ושתיהן עברו ללא בעיות. לדבריו ברקוביץ', הצלילה הטכנית נחשבת מעט מסוכנת יותר מהצלילה ספורטיבית. "הצוללים הגיעו לעומק של 40 מטר ובדרך חזרה, בעומק של 30 מטר, הם נפרדו מסיבה לא ברורה. הצולל הנעדר הוא אדם בריא ובמועדון קיים יש אישור רפואי המתיר לו לצלול. ייתכן שהתרחש אירוע פיזיולוגי או שהוא נכנס לפאניקה ואיבד את חבריו".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום.  


פורסם לראשונה 23/01/2009 18:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חופי אילת (ארכיון)
צילום: יוסי דוס סנטוס
מומלצים