שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש מועצת טייבה מאוים - כי החליט לגבות מסים
  איומים על חייו של חמי דורון, ח"כ לשעבר שעומד זה כמה חודשים בראש הוועדה הקרואה בעיר במשולש שאין לה ראש עיר. בין המאיימים - משפחת הפשע עבד אל-קאדר, שעמה הסתכסך

  איומים על חייו של יו"ר הוועדה הקרואה בטייבה, חמי דורון - כך נודע ל-ynet. לפי המידע, דורון מאוים עקב החלטתו הנחרצת לאכוף את גביית המסים בעיר, ובין המאיימים גם חברים במשפחת הפשע עבד אל-קאדר. תושבים בעיר טוענים כי בעקבות האיומים, הפסיק דורון להגיע לעיר במשולש. ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי "הוא אכן מאוים, אך מגיע לעיר למרות האיומים".

   

  זה זמן רב שבטייבה אין ראש עיר. עקב מצבה הכלכלי הקשה, בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות לא התקיימו בעיר בחירות, לא לראשות העירייה ולא למועצת העיר, ואת העיר המשיכה לנהל ועדה קרואה שמינה משרד הפנים. בראש הועדה עומד חמי דורון (ח"כ לשעבר מטעם מפלגת שינוי), שנכנס לתפקיד לפני מספר חודשים במקום קודמו, קצין השב"ס בדימוס שלמה טוויזר.

   

  ל-ynet נודע כי לאחרונה איימו תושבים בעיר על חייו של דורון, בעיקר בגלל החלטתו לאכוף את חוקי המסים ולגבות אותם מתושבי העיר ללא מורא. אך מעבר לאיומים סביב סוגיית גביית המסים, מתברר כי דורון הצליח להסתכסך גם עם משפחת הפשע עבד אל-קאדר, ובעקבות זאת האיומים הוחרפו - וכעת החשש לפגיעה בו גדול יותר.

   

  גורם במשטרה אישר כי דורון אכן מאוים בשל גביית המסים, וכי בין המאיימים על דורון גם משפחת עבד אל-קאדר - המוכרת למשטרה כמשפחת פשע, שסכסוך הדמים בינה לבין משפחת הפשע חרירי גבה בשנים עשרות הרוגים רבים מצד שתי המשפחות - האחרון שבהם רק לפני שבוע. למרות האיומים, המשטרה מעודדת את דורון להמשיך פעול נחרצות לגביית המסים.

   

  "לא רואים אותו בעיר"

  תושבים רבים בטייבה מביעים מורת רוח מכך שראש הרשות בפועל הוא מינוי של משרד הפנים ולא נבחר על ידי התושבים בבחירות דמוקרטיות. "אנחנו בקושי רואים את דורון בעיר", טוענים תושבים. "הוא לא מסתובב בעיר ואם הוא כבר כן מסתובב, לא ניתן לגשת אליו מכיוון שהוא מוקף במאבטחים מחשש שיפגעו בו".

   

  אותם גורמים יודעים גם הם לספר כי דורון "הסתכסך" עם משפחת עבד אל-קאדר.

  "לא מספיק שכל הזמן הוא מוקף מאבטחים, עכשיו הוא כבר לא מגיע לעיר. כבר שבוע שתושבים לא הצליחו לראות אותו".

   

  התושבים יודעים לספר על הבדלים בין דורון וטוויזר. "טוויזר היה מסתובב בעיר ללא מאבטחים, היה מדבר עם אנשים בגובה העיניים וידע גם לדבר עם בני משפחת עבד אל-קאדר, ולכן היה מסתובב בעיר חופשי. לעומתו, את דורון בקושי רואים. הרבה תושבים אפילו לא יודעים איך נראה ראש הרשות שלהם, וכעת המצב הסתבך כשהאיומים מגיעים מצד משפחת הפשע".

   

  גם במשרד הפנים אישרו כי דורון מאוים, אך הבהירו כי למרות זאת הוא מגיע לעבודותו בעיר טייבה: "דורון נוקט בצעדי זהירות, על פי הנחיות המשטרה". 

   

  דובר משטרת מחוז מרכז, סגן-ניצב שלומי שגיא, אמר בתגובה לפרשה: "אנחנו מסרבים להתייחס לנושא".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר הכנסת
  חמי דורון
  צילום: אתר הכנסת
  צילום: ג'ובראן הוזאם
  טייבה. ארכיון
  צילום: ג'ובראן הוזאם
  מומלצים