שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  שְלִי נעלייך: המדריך המלא למבצעי סוף העונה
  כתבתנו מעידה שאינה חובבת נעליים דגולה ככמה מעמיתותיה המגדריות. אבל מה לא עושים למען משימה עיתונאית - איפה צריך מצפן ומחשבון כדי למצוא את ההנחה, ואיפה מוצאים הפתעות משמחות?
  נעליים אמורות להיות נקודת התורפה של כל אישה, ופסגת שאיפותיה המוניטריות. לפי אקסיומות אלה, אפשר בהחלט לקרוא לי גבר. גבר שאינו חובב נעליים, כי יש גם כאלה, והם מתרבים. אבל הימים, ימי מבצעי סוף עונה הם, ועל כן, למען שירות הציבור תאב הנעליים, יצאתי מעורי ונכנסתי לנעליהם של רוכשי הנעליים לשם סקירת מבצעי סוף העונה בתחום ההלבשה התת-תחתונה.

   

  חוויית רכישת נעליים ומדידתן היא לא מן הקלות גם בעבור אוהבי המוצר הזה. ים כפות הרגליים החשופות שמסביב, ניחוחות הגרביים העולים מכל עבר, ובעבור קטני וענקי המידות: החיפוש דל המציאות אחר מידת הנעליים הביזארית ביותר בשטח. ובכל זאת: סנדלרים ומצחצחי נעליים כמעט ונכחדו מן העולם, ורשתות הנעליים רק הולכות ומתרבות.


  בעולם הנעליים לא שמעו על ביטול האגורה. סוף עונה (צילום: מירב קריסטל)

   

  בצד החיובי: יש מעט מאוד מבצעי 1+1 בנעליים. אולי בגלל חשש מבלבול מתמטי. בצד השלילי, המבחר המוצע לנצח יהיה מועט לעומת ענפי הביגוד העליונים יותר, והוא הולך ומתמעט ככל שחולפים הימים.

   

  בצד היותר שלילי: מידות הנעליים 35 ו-42 לנשים ו-47 ומעלה לגברים זוכות להתעלמות כמעט מוחלטת מכל הרשתות. בצד השלילי מאוד-מאוד: עולם הנעלים נוטה לחטוא בחטא הגדול מכל, והוא שימוש תכוף ומחפיר בספרה 9. הקומבינציה 9.99 נפוצה בו כמעט כמו עקבים. אנשי הנעליים היקרים, די לחיות בהדחקה ובהכחשה. היא לא תשוב עוד, היא לא תחזור לעולם, היא - מטבע האגורה.

   

  מה עם קצת אמת בפרסום?

  סקופ

  כל החנות החל מ-99 שקלים! כך מכריז האתר של הרשת, אבל סתירה חמורה בגרסאות נגלית בין האתר לחנויות, שחלונות הראווה שלהן טוענים אחרת: "כל החנות מ-69.99 עד 149.99". מי צודק? הלקוח, תמיד. אבל נסו לומר שהסתמכתם על אתר החנות ותראו מה יקרה. ניחוש: אנחה ופליטת "מצטערים".

   

  אנטילופ

  על חלון הראווה מתנוססת בשורה: "עד 60% הנחה מהמחיר המקורי, מהדגמים המסומנים". כניסה לתוככי היכל הנעליים הזה חושפת כי רוב ההנחות הן בתחום ה-20%. למשל, מחירם של מגפוני לכה שחורים עם פס צדדי צהוב ירד מ-599 שקל ל-479 שקל. מגפיים שטוחות עם שרוך עולות כעת 399 שקל, כשבעבר עלו 499 שקל. אבל כשנתקלים בהנחה נדירה של 60%, זוהי היתקלות מתוקה במיוחד. מגפי ברך עם חרטום מלבני ושרוכים עולות כעת 399 שקל בלבד, אחרי שבתחילת העונה עלו 999 שקל. מגפיים עד הברך עם ריצ'רץ' שעלו בתחילת העונה 1,099 שקל, מופחתות ב- 54% בקירוב ועולות כעת 499 שקל בלבד.

   

  אדידס

  שלט שכולו בשורות טובות על 25% הנחה, נהפך עוגמת נפש זוטא בתוככי חנויות הרשת: ההנחות הן על בגדים בלבד, ולא על כל הבגדים. המוכר יגחך לנוכח בורותכם: "מי שמכיר את אדידס, יודע שאף פעם אין הנחות על נעליים".

   

  קליגולה

  נחמד מאוד מצד קליגולה להעניק לחברות המועדון שלהם כפל הנחות. אבל מבט מתמטי במספרים הקטנים מגלה שהם קטנים יותר מהצפוי. במקום להוסיף למבצע סוף העונה הנחה של 8% מהמחיר המקורי לחברות מועדון, כפי שהם מבטיחים בכרטיס ובטלפון, נותנים בקליגולה תוספת הנחה של 8% מהמחיר המופחת. 8% ממחיר מופחת זה 8% שהצטמקו.

   

  ניתן דוגמה. נעלי גולדה מוצעות כעת בהנחה של כ-33%. בתחילת העונה עלו 599 שקל, כעת מחירן הוא 399 שקל בלבד. ההנחה לחברות מועדון אמורה להיות 33%+8% = 41%, כלומר החברות אמורות היו לשלם עליהן 352 שקל בקירוב. אבל למעשה חברות מועדון משלמות 367 שקל על נעליים אלה, כלומר תוספת הנחה של פחות מ-6% לחברות מועדון.


  על כפל הנחות משלמים. קליגולה (צילום: פיני סלוק) 

   

  אבל אם בא לכן על מגפון אדום, דעו שבעבר הוא עלה 589 שקל, כיום הוא עולה 439 שקל ולחברות מועדון הוא יעלה 409 שקל. וכולן יודעות שלפעמים, מגפון אדום עדיף על אמת בפרסום.

   

  מרשת קליגולה נמסר בתגובה: "ברשת קליגולה הנחה של 20% על הדגמים שבמבצע, והנחה של 28% לחברות מועדון".

   

  בלגאן

  זארה

  בזארה מטמינים נעליים בכל פינות החנות. גם ההנחות בהתאם: פזורות, מבולגנות ומוצפנות היטב. גם המוכרים לא ידעו לומר לך היכן נמצאים הזוגות המוזלים, ויהא עלייך לפרוץ במסע חיפוש אוצרות, שיעלה לא מעט עוגמות נפש - שכן לא כל הנעליים שם מגיעות כשהנחה בצידן.

   

  כשכבר מוצאים הנחות, הן עושות כמיטב יכולתן לבלבל את הרוכש. אפשר למצוא הנחה של 40% על מגפונים, למשל זוג מעור שעולה כעת 299 שקל במקום 499 שקל. אבל גם הנחות של פחות מ-10%, למשל זוג שעולה עכשיו 499 שקל במקום 549 שקל.


  מוצפנות בפינות נסתרות. נעליים בזארה (צילום: מירב קריסטל)

   

  תחום נעלי העקב גם הוא אינו אחיד, ונע בין הנחות של 14% על נעלי סירה שעלו בעבר 349 שקל וכעת נמכרות ב-299 שקל, לבין הנחות של יותר מ-50% על נעלי עקב פשוטות יותר שעלו עד כה 339 שקל, ועכשיו יעלו 149 שקל.

   

  טופשופ

  החנות מבלבלת. שלטי הנחה על נעליים אין ועל הקונה הסבירה לצאת למסע: חפשי את המדבקה. נעלי בובה נמכרות כעת בהנחות של 40%. זוג שעלה פעם 499 שקל ירד ל-299 שקל. את ההנחות על מגפיים קשה יותר למצוא, אבל לפי המוכרות מדובר ב-40% הנחה על מגפיים שמחירם לפני ההנחה האמיר ל-1,000 שקל.

   

  נמרוד

  חלונות הראווה מסגירים ערב רב של מבצעים מעורבבים. הבהיר מכולם הוא זה שמכריז כי נעלי קלארקס נמכרות כעת ב-30% הנחה. בנמרוד השאילו חולה רעה מעולם הביגוד: מבצע אחד פלוס אחד, על נעלי ילדים דווקא, וגם על גרביים. אז בעצם רוכשים ארבע יחידות כדי לקבל הנחה...

   

  גלי

  מרוב מבצעים לא רואים את ההנחות. נעלי חורף לילדים נמכרות ב-99.90-79.90 שקל. נעלי גברים ב-350-249.90 שקל. זוג שני של נעלי ספורט יעלה לכם 39.90 שקל בלבד, כולל נעלי ספורט של לי קופר. יש הנחה של 40% הנחה על נעלי נשים, אבל מגפי נשים נמכרים בטווח המחירים שבין 99.90 שקל ל-149.9 שקל. בהצלחה.

     

  שלפו את המחשבון

  נייקי

  25% הנחה על כל נעלי הספורט והמגפיים. פה רצוי לשלוף את המחשבון, משום שהמחירים המקוריים בלבד מצוינים על הנעליים.

   

  נעלי ריצה בוורוד ולבן לנוער עלו עד לא ממן 243 שקל, וכעת נמכרים ב-182.25 שקל. נעלי ריצה לגברים עלו בעבר 749.9 שקל, ויעלו מעכשיו 562.42 שקל. מחיר נעלי כדורסל ירד מ- 749.99 שקל ל-562.5 שקל. בעזרת השם והמחשבון, תוכלו לנקום כך את נקמת עיגול האגורות ולדרוש מהמוכרים עודף של שמונה אגורות...

   

  ונדום

  מי שחשק בנעלי הוגו בוס - זה המקום לאתרם. ובימים אלה, ישנה 20% הנחה על הנעליים שמחירן נע סביב 1,300 שקל.

   

  אבל חוויית הקנייה של נעלי הבוס רבת חתחתים היא. כל נעל מתומחרת באלפי שקלים אבל מחירים עליה - כמעט שאין. כשנער חרדי הבחין לשמחתו במחיר נמוך יחסית על אחת הנעליים, המוכר הזדעק למולו: זה המחיר באילת, והראה לו הוכחה הרשומה על קופסה ששלף ממגירה. היכן המחיר מחוץ לגבולות אילת? איזו שאלה? הוא מאופסן בזיכרונו המופלא של המוכר.

   

  הנחות אבל פחות

  גזית

  הנחות של עד 60% מהמחיר המקורי, אבל לדברי המוכרת באחת מחנויות הרשת, יש רק מדפון אחד בחנות המתהדר בהנחה שמתנשאת לגובה של 60%. "כל השאר - פחות". יש גם קולקציה חדשה, שעליה אין שום הנחה.


  אין כמעט נעליים ב-60% הנחה. גזית (צילום: מירב קריסטל)

   

  שווה לרכוש מגפיים ב-260 שקל במקום 499 שקל, ושווה לא פחות להניח יד על מגפיים עם עקב פלטפורמה בהנחה של 50% - 399 שקל במקום 799 שקל.

   

   

  חלון הראווה מטעה, אבל לטובה

  נעלי מארי

  בשלט נאמר 50% הנחה. בפנים חנות הרשת, המוכרת מגלה לכם שההנחה עלתה כבר ל-70% וזו אכן הפתעה נעימה, שמקלקל אותה רק הסטנד החדש עם הנעליים מהקולקציות החדשות, שעליהן יש אפס הנחות.

   

  הנעליים כאן, לנשים ולגברים, לא מתביישות לעלות 3,450 שקל (מגפי ויציני), או 3,655 שקל (נעלי עקב של מוסקינו) ואפילו 4,950 שקל לנעלי עקב עם דגל בריטניה של אלכסנדר מקווין. גם אחרי הנחה של 70% מדובר בכמעט משכורת מינימום. ראו הוזהרתן.

   

  עמנואל

  הנחתום מעיד על 40% הנחה ו-50% הנחה, ואולם עיסתו מפתיעה לטובה: רוב הנעליים מוצעות כעת בהנחה הגבוהה יותר, זו של ה-50%. מגפי פסאדו נחשים עד הברך עולות עכשיו 1,345 שקל. כפכפים נחשיות עולות 894 שקל.

   

  טימברלנד

  כיתוב ענק "70% הנחה" מקדם את פני הבאים. מבט מקרוב חושף אותיות קטנות ובוטחות מתחת לבשורה, שהופכות אותה למרה: "על הפריט השני, הזול מביניהם, ופריטים במבצע בלבד עד גמר המלאי ט.ל.ח" ואני הייתי מוסיפה: "ורק על אלה שהאור בחנות נופל עליהם בזווית של 45 מעלות ויוצר קשת בענן".

   

  המוכר המבין ללב זעקות הקונים לחש לי בסודי סודות שאפשר למצוא שם זוגות שיש עליהם הנחה של 35%. כשהם נקנים לבדם.

    

  סטיב מאדן

  40% הנחה על כל החנות כולה. בפנים תספר לכם המוכרת שלגברים - ההנחה לעתים גדולה יותר, בגלל שחלק מהנעליים הן מעונות קודמות. לפי מאדן, גברים מסתפקים לפעמים בשאריות.

   

  הסקירה התקיימה בראשית השבוע בחנויות בגוש דן

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שְלִי נעלייך: המדריך המלא למבצעי סוף העונה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  עד גמר המלאי
  צילום: פיני סילוק
  אין מידות קטנות מדי או גדולות מדי. מגפיים בגזית
  צילום: מירב קריסטל
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים