שתף קטע נבחר

דנקנר רוצה למחוק את אי.די.בי פיתוח מהבורסה

החברה הנשלטת על ידי נוחי דנקנר הגישה הצעת רכש עצמית לכל מניותיה במחיר של 36 שקל למניה, המשקף פרמיה של 33%. אם תתממש ההצעה יימחקו מניות החברה מהמסחר. בעקבות הפרסום, מזנקת מניית החברה בכ-32%

אידי.בי פיתוח של נוחי דנקנר הגישה היום (יום ב') הצעת רכשת לרכישת כל מניותיה הנסחרות בבורסה לניירות ערך. ההצעה היא לרכישת 6,860,823 מניות רגילות א' בנות 1.00 שקל ערך נקוב כל אחת של אי די בי חברה לפיתוח. המניה נסחרת כעת בזינוק של כ-32% לאחר שיצאה מהפסקת מסחר בשעה 11:08.

 

הצעת הרכש הינה במחיר של 36 שקל למניה לעומת מחיר שוק של 26.98 שקל למניה (נכון למחיר הסגירה אמש), ומשקפת פרמיה של כ-33%. המניה נפלה במהלך השנה שעברה בכ-75%, בעוד שמתחילת החודש ירדה המניה ביותר מ-12%.

 

במידה ותתקבל הצעת הרכש תיאלץ אי.די.בי פיתוח לשלם 246.989 מיליון שקלים, בעבור כל המניות שבידי הציבור. 

 

לאחר השלמת המהלך תהפוך IDB פיתוח לחברה פרטית אך תמשיך להתנהל בהתאם לאמות מידה המקובלות בחברות ציבוריות. בכוונת החברה להמשיך ולשמר מנגנוני ממשל תאגידי ולרבות דירקטוריון, ועדות דירקטוריון ופעילות מבקרי פנים. הדח"צים (דירקטורים חיצוניים) המכהנים בחברה הביעו את נכונותם להמשיך ולכהן כדירקטורים. החברה תמשיך להיות חברה מדווחת לציבור מתוקף היותה חברה בעלת סדרות אג"ח סחירות.

 

השלמת המהלך תותיר את החברות: IDB אחזקות, דיסקונט השקעות, כלל תעשיות וכור כחברות האחזקה של קבוצת IDB, שימשיכו להיות חברות ציבוריות הנסחרות במדד ת"א-100 בבורסה של ת"א.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המניה נפלה ב-75% ב-2008. דנקנר
צילום: חגי אהרון
מומלצים