שתף קטע נבחר

נתניהו: ליכודניק כבר לא הולך עם כיפה בכיס

יו"ר הליכוד חתם, לצד אפי איתם, על אמנה עם הציבור הדתי-לאומי והבטיח לעגן את תקציבי החינוך. "הגיע הזמן שהם יהיו חלק ממפלגת השלטון". פייגלין שוב נשאר בחוץ

בזמן שחיים רמון מקדימה טוען שהליכוד משתחצן וההכרעה בבחירות טרם ניתנה, המועמד המוביל לפי הסקרים, בנימין נתניהו, ממשיך לנסות ולהרחיב את קהל מצביעיו. היום (ב') נחתמה אמנה פנימית בליכוד עם חבריו מקרב הציונות הדתית, הסכם אותו הגדיר חבר הכנסת אפי איתם "חלום עתיק ורגע היסטורי".

 

 

במסיבת עיתונאים שקיים המטה הדתי-לאומי בליכוד חתם נתניהו על האמנה, לפיה המפלגה רואה בציבור זה שותף לדרך ומברכת את הצטרפותו אליה. הליכוד התחייב כי יפעל להכללת התמיכה במוסדות החינוך הדתי-לאומי בבסיס תקציב המדינה, במקום השתדלנות הפוליטית ערב אישורי תקציב.


איתם ונתניהו. "רגע היסטורי" (צילום: גיל יוחנן)

 

"הציבור הדתי-לאומי השתלב בכל מערכות החיים, הגיע הזמן שיהיה חלק אינטגרלי ממפלגת השלטון", אמר נתניהו. "הציבור הדתי הוא כבר לא סקטור מוגבל, אלא פועל בכל התחומים ובמבצע האחרון ראינו את חלקם הגדול של החיילים הדתיים בניהול הקרבות. 

 

"פעם היה נהוג לומר שליכודניק זה מי שהולך עם כיפה בכיס, אבל כאן יש חבורה של ליכודניקים שהולכים עם כיפה על הראש. צריך להתגאות בהם. זה לא מקרי, כי הפערים בין המחנה הדתי-לאומי לליכוד הולכים ונעלמים", הוסיף יו"ר הליכוד.

 

כנשאל מדוע יריבו הגדול בתוך התנועה - משה פייגלין - לא הוזמן לטקס החגיגי, השיב נתניהו רק: "אחד הערכים שאנחנו מדברים עליו הוא השירות בצה"ל, איננו מוכנים לקבל שום גילוי של סרבנות".

 

לא מתחייב לא להקים מדינה פלסטינית

בהתייחסו לזירה המדינית, אמר נתניהו כי "כל מדינה פלסטינית שתקום בתנאים הקיימים תהפוך למדינה איראנית כפי שראינו שקרה בעזה". עם זאת, הוא סירב להתחייב כי יתנגד להקמת מדינה פלסטינית בעתיד: "כולנו שותפים לראיה מפוכחת ונפעל לקדם שלום תוך ראייה ריאלית של המציאות".

 

כחלק ממהסכם, הליכוד התחייב גם למנוע התנתקות נוספת, ולסיים בהקדם את מציאת פתרונות הקבע לעקורי גוש קטיף.

 עוד נכתב כי המפלגה תפעל להסדרתם הממלכתית של שרותי הדת בישראל, לשמור על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראלית ולהגדלת אוכלוסייתה היהודית.

 

ח"כ איתם, שהצטרף לליכוד אחרי שבתחילה הביעו בכירים במפלגה התנגדות לכך, שיבח את ההסכם. "אנו נושאים צלקות מהעבר ולא מעט חששות, אבל פנינו קדימה. ההסכם הזה הוא הרבה יותר מפיסת נייר, זהו חלום עתיק והחתימה עליו היא רגע היסטורי", אמר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חותמים על האמנה
צילום: גיל יוחנן
"ליכודניק עם כיפה על הראש, ולא בכיס"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים