שתף קטע נבחר

לדור על ליברמן: בחירות לא משפיעות על חקירות

"אילו החלטנו להימנע מהחקירה עכשיו, היו תוקפים אותנו מהצד האחר" - מגיב פרקליט המדינה לדור לביקורת הציבורית, שהוטחה במשטרה בשל עיתוי החקירות של מקורבי ליברמן. "איך אפשר לחשוב שעשרות אנשים רקמו יחד מזימה פוליטית?"

נוכח הביקורת הציבורית על העיתוי, בו זומנו בתו ומקורביו של אביגדור ליברמן לחקירה, מתייצב היום (ב') פרקליט המדינה לימין המשטרה.

 

"בחירות שעומדות על הפרק אינן צריכות להשפיע על קצב החקירה", הבהיר הפרקליט, משה לדור, בתגובה חריגה - בשמו ובקולו - בשיחה עם עיתונאים. "אילו היינו מחליטים להימנע מהחקירה עכשיו, היו תוקפים אותנו מהצד האחר".

 

לדברי לדור, בבחירה בין שתי האופציות - של לחקור את מקורבי ליברמן לפני הבחירות או לאחריהן - ההחלטה שהתקבלה היא שנכון כרגע לא לעכב את החקירה, ולאפשר אותה במהירות האפשרית. 

 

פרקליט המדינה דחה את טענותיו של ח"כ ליברמן על רדיפה פוליטית מצד המשטרה והפרקליטות: "אני סבור שאין לדברים שחר. אני מצפה מציבור ומהתקשורת להאמין למערכות הללו ולהחלטה המשותפת לחקור. איך אפשר לחשוב שהיה פה תכנון משותף של עשרות אנשים לרקום מזימה פוליטית? מעולם לא חלף בראשי שיקול כזה".

 

לדברי לדור, השלב הנוכחי בחקירה "עוסק בחומרים חדשים מהעת האחרונה", כאשר

 עד הקיץ האחרון - במשך שנה וחצי - התנהלו הליכים בבתי-המשפט, במסגרתם ניסו למנוע מהחוקרים לעיין במסמכים החדשים.

 

האישור מבית-המשפט העליון לעיון בחומר ניתן רק לפני חודשיים-שלושה, סיפר לדור, ומאז בחנו החוקרים את המסמכים והיו צריכים להיערך לחקירה. "זה נכון שלאחרונה התגבשה תמונה, שצריכה לאפשר את המשך החקירה על סמך התשתית שנאספה", אישר.  

 

יו"ר "ישראל ביתנו" הזכיר אתמול כי תמיד ערב הצלחה פוליטית, שולפים נגדו תיק ישן: "לא רצחתי את ארלוזרוב ולא העליתי את בן-גוריון לשלטון, אבל עבור המימסד אני עדיין איווט האיום", אמר.

 

לדור הטיח ביקורת גם על הסחבת בהליכים המשפטיים - "שאינם משרתים אכיפה יעילה בתחום הפלילי". לדבריו, "מישהו צריך לעמוד ולהתמודד עם הליך מסורבל שחלקו עולה על מידת הסבירות. הפרקליטות חייבת ליטול חלק בניסיון לייעל את ההליכים. אם לא נעשה זאת, נשקע באותה מציאות קשה. ההחלטות בבתי המשפט נעשות בקצב איטי מדי ואיננו נותנים את הדעת לאכיפה יעילה ואפקטיבית ולנזקים שנגרמים מניהול הליכים בצורה כזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מעולם לא חלף בראשי". לדור
צילום: גיל יוחנן
"עבורם אני איווט האיום". ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים