שתף קטע נבחר

יו"ר ש"ס: נמליץ על נתניהו לראשות הממשלה

המפלגה החרדית השיקה את קמפיין הבחירות שלה בתל-אביב. לדבריו של אלי ישי, "ש"ס חזקה תשמור על נתניהו שלא יחזור על שגיאותיו בתחום הקצבאות ותקציבי השכבות החלשות"

"ש"ס תמליץ לנשיא המדינה על בנימין נתניהו כראש הממשלה הבא. ש"ס חזקה תשמור על נתניהו שלא יחזור על שגיאותיו" - כך אמר הבוקר (יום ג') יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, באירוע השקת הקמפיין של מפלגתו בתל-אביב.

 

 

"נתניהו הפיק לקחים מהקדנציה האחרונה שלו כראש ממשלה וש"ס תשמור עליו שלא יקצץ בקצבאות הילדים ובתקציבי השכבות החלשות. בקדנציה הזו לא נרכיב את הממשלה, אולי בקדנציה הבאה בעזרת השם", אמר ישי. יו"ר ש"ס סירב להתייחס לאפשרות שקדימה בראשותה של ציפי לבני תהיה זו שתקים את הממשלה הבאה ואף הגדיל וקבע את הרכב "ממשלת נתניהו" הבאה: "זו תהיה ממשלה בה ברק יהיה שר הביטחון. ממשלה רחבה עם עוצמה חברתית שבה ש"ס תהיה המזוזה".

  

במהלך האירוע הוצגו לעיתונאים תשדירי התעמולה של ש"ס, שכותרתם היא: "מחזקים את הבית - מחזקים את המדינה". במפלגה החרדית בחרו להתמקד בשני נושאים עיקריים: תקיפת לבני והצגתה של ש"ס כמושיעה החברתית-כלכלית של מדינת ישראל.

  

באחד מהתשדירים מוצגת תמונתה של לבני ומתחתיה הכיתוב: "קצבאות לילדים לבני לא מוכנה לחלק, את ירושלים – כן". בהמשך, ניתן לראות את ישי על-רקע שכונות ג'בל מוכאבר וצור-באהר שבמזרח ירושלים, מהן יצאו המחבלים שביצעו את פיגוע הטרקטור ואת הפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים. "אם עכשיו יש פיגועים, מה יהיה כשהשטח יימסר לידי הפלסטינים וחמאס?" שואל ישי בתשדיר.

  

בחלקו החיובי של הקמפיין, מתהדרת ש"ס בהישגיה בתחום הכלכלי-חברתי בכנסת האחרונה. באחד התשדירים נראים אנשים מכל קצוות החברה הישראלית חוזרים על מנטרת הבחירות "כן אנחנו יכולים", אשר נלקחה מקמפיין הבחירות של נשיא ארה"ב, ברק אובמה.

 

"אסור להיכנס לאדישות בעזה"

ישי ניצל את הבמה כדי להגיב לתקרית בגבול רצועת עזה. "כושר ההרתעה של מדינת ישראל נפגע קשות כתוצאה מהבלגה ואיפוק, אשר בסופו של דבר מצביעים על חולשה ולא על כוח. אסור לנו להיכנס לאדישות הזו, זהו אותו הסרטון בו היינו בעבר".

 

לדבריו, על צה"ל להגיב להפרת האש. "צריך תגובה מיידית וחריפה שתפגע במטרות אשר טרם נפגעו, על מנת שלא יעזו לירות לעברנו. חיל-האוויר צריך להפגיז בעוצמה על-ידי גיחה חריפה של כמה שעות כדי שהם יחשבו לא פעמיים, אלא עשרים פעם אם לפגוע בישראל ולשגר לעברה טילים".

 

עוד לפני השקת קמפיין הבחירות שלה, עמדה ש"ס בשבוע האחרון במקום בולט על סדר היום של מערכת הבחירות. ביום ראשון תקפה את המפלגה בחריפות יו"ר קדימה

והמתמודדת לראשות הממשלה ציפי לבני, וכינתה אותה "סקטוריאלית וסחטנית". בתגובה נמסר מטעם ש"ס כי "ההתקפות חסרות הרסן מעידות על שנאה מובנית ומוטבעת עמוק לציבור המזרחי. הפאניקה בקדימה כל כך גדולה עד שהם מכנים את דאגת ש"ס למשפחות החד-הוריות ולילדים 'סחטנות'. כל גנאי מקדימה הוא שבח לעם ישראל".

 

יו"ר ש"ס אלי ישי עורר סערה ציבורית בשבוע שעבר בשל דברים שאמר בראיון ל-ynet, בו בין היתר כינה את ההומוסקסואליות "מחלה", וקרא להומואים להיעזר בטיפול. הדברים עוררו תגובות נזעמות במערכת הפוליטית ומצד נציגי הקהילה הגאה. עניין נוסף שעורר ביקורת הוא חלוקת הקמעות באתר ש"ס באינטרנט, שהועלו טענות כי היא מנוגדת לחוק הבחירות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. המזוזה של הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים