שתף קטע נבחר

למה לקלקל עם חיזור? לפלרטט זה כיף. נקודה

החיזור הולך ומתקצר. יכול להיות שאנחנו נשארים עם הפלירטוט בלבד? יש הבדל בין חיזור לפלרטוט? אפשר לשחק משחקי אהבה מבלי שזה יהיה ניסיון לכבוש את ליבו של מישהו אחר? אולי הפלירטוט הוא המצאה של יסוריי מצפון. למשל, לא "בוגדים" אלא רק "משחקים", ריגוש לטווח הקצר וזהו

בספרה של ג'יין אוסטין "גאווה ודעה קדומה" מדמיינת את עצמה לידיה שהיא מבקרת בברייטון ומתרגשת מאנשי הצבא הרבים המסתובבים בעיר ובסביבתה. בשיא של אותה הזיה היא רואה עצמה יושבת מאחורי אחד האוהלים שלהם ומפלרטטת עם לפחות שישה מהם בבת אחת. האם לידיה רואה בעיניה רוחה שהיא מחזרת בבת אחת אחר שישה בחורים, משתעשעת איתם, או משחקת בהם?

 

הסיסמה שלה באתר היכרויות היתה next

"קראתי את הרשימה האחרונה שלך, נראה שהחיזור המודרני פועל לרעת הנשים", כתבה לי אורנה, אשה שאני לא מכיר. "דיון מעניין, אבל אני חושבת שהמושג של חיזור כמעט חלף מהעולם. סקס בדייט הראשון איננו, לפי דעתי, תהליך חיזור קצר. אין פה שום חיזור. חוקי המשחק השתנו. היתה לי חברה שהסיסמה שלה (לא שם המשתמש) באתרי ההיכרויות היתה next. כלומר – הבא בתור".

 

"פלירטוט זה לא חיזור?" משכתי אותה לשיח מיילים, "אני לא חושב שאת מתכוונת להגיד שאין יותר פלירטוטים בעולם".

 

אורנה: הנה ההגדרה של שוויקה לחיזור - ניסיון לכבוש את ליבו של מישהו (בעיקר של בן המין השני) ולעורר את אהבתו באמצעות הקדשת תשומת לב, מתן מתנות, דאגה, עשיית רצונו וכדומה. והנה ההגדרה לפלירטוט - אהבהבים, משחקי אהבה. העניין הוא שאפשר לשחק משחקי אהבה מבלי שזה יהיה ניסיון לכבוש את ליבו של מישהו אחר. סתם בשביל הכיף של אותו הרגע. את באה לרופא שיניים, מפלרטטים במהלך הטיפול, נגמר, את הולכת, וזהו. אין כאן מחשבה לעתיד. אין מתנות, אין דאגה, וכדומה. ריגוש לטווח הקצר וזהו.

 

אבינועם: לפי ההבחנה שלך, ההבדל העיקרי ואולי היחידי בין חיזור לפלרטוט הוא גורם הזמן. פלירטוט לדבריך הוא ניסיון לכבוש את לבו של השני לאותו רגע, בעוד שחיזור הוא ניסיון לכבוש את לבו גם לעתיד. הבנתי נכון? נראה לך שיש חשיבות איך מנסים לכבוש את לבו של השני? אי אפשר להביא מתנות גם במסגרת של פלירטוט? פלירטוט לא נועד לעורר אהבה?

 

אורנה: לא רק הבדל של זמן, אלא גם הבדל איכותי. חיזור דורש מעורבות רגשית, ויש מאחוריו מטרות של קשר רציני. לעומת זאת פלירטוט אינו כולל מעורבות רגשית. להביא מתנות אפשר תמיד, אבל בגלל חוסר המעורבות שבפלירטוט, מתנות הן בדרך כלל לא רלוונטיות.

 

אולי פלירטוט הוא אהבה-לייט?

אבינועם: אפילו צונאמי מתחיל בגלים קטנים, בקושי מורגשים. פלירטוט הוא לא תחילת הדרך של כל חיזור? נכון שיש מקרים שנמשכים אל אדם שיודעים לגביו מראש, בגלל בעיות מוסריות, חברתיות, משפחתיות ואחרות, שאין סיכוי לקשר רציני, ואז מסתפקים בפלירטוטים לא מחייבים. עדיין, זה לא אומר שפלרטוט משולל אהבה, או משולל לגמרי מאהבה. ייתכן שפלירטוט הוא אהבה לייט? אני מנסה להבין אותך מעוד כיוון. ייתכן שאת מדברת בעצם על הבחנה בין סקס לרגש? פלירטוט מכוון בעיקר למשחקי סקס, גם אם הם לעתים קרובות לא יותר ממשחקי סקס מילוליים או משחקים של נגיעות כאילו מקריות, כמו אצל רופא השיניים, בעוד שחיזור מכוון בעיקר לרגש?

 

אורנה: ברור שפלירטוטים יכולים להיות חלק מחיזור, אבל חיזור הוא לא חלק מפלירטוט . אפשר סתם לפלרטט, בלי כל כוונה לחזר. 

 

אבינועם: אז את אומרת שפלירטוט הוא אהבה לייט? הוא הבחנה בין סקס לרגש? הוא מכוון בעיקר למשחקים ולנגיעות כאילו-מקריות? חיזור להבדיל מכוון בעיקר לרגש?

 

אורנה: כן, נשמע לי כמו הגדרה שאני מקבלת. משחקי סקס - בעיקר מילוליים. אם יש גם רגש, אז זה כבר חורג לתחום הפלירטוט, שהוא חלק מחיזור.

 

חיזור אינו משחק. פלירטוט כן

אבינועם: איך את יודעת להבחין מתי מפלרטטים איתך ומתי מחזרים אחרייך? איך את יודעת מתי הגבר רוצה ממך רק סקס, או רק לשחק רמזים מיניים? אני יכול לשאול גם אחרת – איך את יודעת להבחין בין משחקי רגש ראשוניים לבין משחקים מיניים ראשוניים? את יודעת להבחין בכלל?

 

אורנה: לפעמים באמת קשה לדעת. ולפעמים אדם עצמו לא יודע על עצמו, אם הוא רק מפלרטט או רוצה יותר מזה. בכל מקרה, הפלרטוט קורה עם אדם שיש כלפיו רגשות חיוביים. אני לא חושבת שזה נכון להגדיר 'משחקי רגש ראשוניים' או 'משחקי מין ראשוניים'. חיזור הוא לא משחק. פלירטוט כן (שוב, יכול להיות שהחיזור כולל משחקים).

 

אבינועם: את אומרת בעצם ששתי הפעולות האלו כל כך דומות, כל כך קרובות זו לזו, שלא תמיד אפשר להבחין. מתי כן אפשר להבחין בוודאות? רק רטרואקטיבית? למשל, ככל שהקשר עם רופא השיניים נשאר ברמה של לא יותר מרגע הטיפול ולא יותר מנגיעות כאילו מקריות? אם הבנתי אותך נכון, יש כאן הגדרה של מעשה לפי התוצאות שלו ולא לפי הוא עצמו. זה הולך ככה – פלירטוט הוא חיזור שנשאר בגדר משחקים של אותו רגע, ואילו חיזור הוא חיזור ששועט קדימה. מסכימה לניתוח שלי?

 

אורנה: פלירטוט הוא לא חיזור. אתה מתעקש שכן, אבל אני לא משתכנעת. הבלבול הוא רק בכך שפלירטוט מתפתח לעיתים לחיזור. ופלירטוט הוא גם אמצעי חיזור.

 

אבינועם: לא התעקשתי, רק ניסיתי להבין אותך. אבל, הנה גם הדעה שלי - אני חושב שההבחנה בין פלירטוט לחיזור היא המצאה של יסוריי מצפון. אנשים שרוצים לחזר, אבל מפחדים מהמצפון שלהם, המציאו את המושג של פלירטוט, כאילו הם לא בוגדים אלא רק משחקים. את עוקבת אחרי הסדרה 'הישרדות'? הם מתנהגים שם כל אחד על פי האופי האמיתי שלו, אבל הם ממציאים לעצמם הבחנה בין 'מציאות' ל'משחק', ואז כאילו אין להם אחריות על המעשים שגם בעיני עצמם נחשבים לא מוסריים.

 

אורנה: לפלרטט זה כיף, נקודה. למה לקלקל את זה עם כל הכובד והמורכבות שבחיזור? 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משחקים ונגיעות כאילו-מקריות
צילום: index open
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים