שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המשבר הכלכלי מכה גם בבולשוי

  הבלט ובית האופרה המפורסם ביטלו סיבוב הופעות במקסיקו ואת הפקת הדגל "אותלו" שתוכננה לעונה הקרובה

  המשבר הכלכלי העולמי הגיע גם לרוסיה. להקת הבלט ובית האופרה של הבולשוי הודיעו על ביטול סיבוב הופעות מתוכנן במקסיקו וביטולה של פרמיירה מרכזית של הפקה חדשה לאופרה "אותלו" מאת ורדי שתוכננה לפתוח בעונה הקרובה. הסיבה לביטולים היא לדברי ההנהלה אילוצים כספיים בשל קיצוצי תקציב שנובעים מהמשבר הכלכלי.

   

  אלכסיי איקסנוב, מנהל הבולשוי, אמר בראיון ליומון הרוסי "בשורות חדשות" (Novye Izvestia): "הממשלה דנה מחדש בתקציב בית האופרה ולהקת הבלט בעקבות המשבר בירידת מחירי הדלק והפיחות המשמעותי ברוּבַּל. זה יהיה נאיבי לחשוב שתרבות תמומן כפי שמומנה בעבר". ההחלטה על הביטול, לדברי איקסנוב, היא ניהול אחראי. "הבולשוי חייב לכלכל את מעשיו. אנחנו צריכים להבין שזה בלתי נמנע מבלי להיכנס להיסטריה או פאניקה", אמר והוסיף כי הקיצוצים בתקציב התיאטרון עלולים להגיע עד 30% מתקציב הפעילות הכולל שלו.

   

  את ההפקה "אותלו" של הבמאי הצרפתי ארנו ברנאר, שהיתה אמורה להיפתח בסוף חודש אפריל הקרוב, תאר איקסנוב כפרויקט היקר ביותר של הבולשוי בשנים האחרונות. "על מנת להעלות את ההפקה הזו כראוי, היה עלינו לבטל לפחות שתי הפקות אחרות", הוסיף.

   

  המשבר הכלכלי הוא מכה נוספת לבלט הבולשוי שמזה זמן אינו יכול להופיע

  באולם הבית שלו שבמרכז מוסקבה בשל שיפוצים רחבי היקף במבנה שסיומם נדחה שוב ושוב. האולם, שממוקם לא הרחק מהכיכר האדומה, סגר את שעריו ב- 2005. עלות פרויקט השיפוצים, שאמור היה להסתיים השנה, נאמד בסכום עתק של 700 מיליון דולר. כעת מדברים על סיום השיפוצים לא לפני 2011.

   

  הבמה המרכזית של הבולשוי, שנבנתה בין השנים 1821 ל-1825, נזקקה מזה זמן לשיפוצים וסבלה מסדקים בחלקה הקדמי. בית האופרה ולהקת הבלט של הבולשוי מופיעים בימים אלה במוסקבה בתיאטרון השני שלהם המוכר בשם "הבמה החדשה" וממשיכים בסיבובי הופעות ברוסיה ובאירופה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים