שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תקלה בגוגל: אזהרת אבטחה לכל אתר
  היום (ש') משתמשי מנוע החיפוש של גוגל, חוו תקלה מוזרה: כל אתר המופיע בתוצאות החיפוש - "זכה" להערת אבטחה כי "אתר זה עלול להזיק למחשב שלך" והגלישה אליו נחסמה. גוגל:"טעות אנוש"

  בשעות אחר הצהריים היום (ש') חוו משתמשי מנוע החיפוש הפופולרי בעולם תקלה מוזרה: כל אתר המופיע בתוצאות החיפוש, נמצא תחת אזהרה כי "אתר זה עלול להזיק למחשב שלך". מקורה של אזהרה זו הוא במנגנון ייעוץ האתרים של גוגל, אשר נועד להתריע על אתרים המזוהים כמסוכנים - אתרי פישינג (דליית פרטים), גניבת זהות, אתרים המפיצים וירוסים או ספאם וכיוצא באלה.


   

  אלא שהיום השתבש משהו במנגנון הייעוץ - כל תוצאה, לכל מילת חיפוש, בכל דפדפן - זוהתה כ"אתר מזיק". הבעיה היא, שגוגל חוסמת באופן פעיל גלישה לכל אתר המזוהה כמסוכן, ומובילה תחת זאת לעמוד אזהרה מבית גוגל. על מנת להגיע ליעד המבוקש, הגולש צריך להקיש שוב על הקישור, כאשר הגלישה נעשית "על אחריותו", לפי גוגל.


   

  כעת התקלה נראית כתוקנה והאזהרה נעלמה. לגוגל היו בעבר טעויות זיהוי של אתרים "כשרים", אשר זוהו בטעות כאתרים מזיקים, כדוגמת אתר ההסתדרות.

   

  תגובת גוגל: טעות אנוש

  בפוסט שהעלתה מריסה מאייר, מנהלת החיפוש של החברה, בבלוג הרשמי של גוגל, הוסבר כי המדובר בטעות אנוש. מנגנון הייעוץ של גוגל מתבסס על רשימה, שחלקה מעודכנת באמצעים אוטומטיים וחלקם ידניים. בשעת עדכון הגירסה האחרונה, האדם שטיפל בקובץ רשם בטעות כי ה"אתר" לוכסן (/), סימן שמן הסתם, מופיע בכתובת של כל אתר שהוא, הוא אתר מסוכן - וזה מה שהוביל לתקלה. צוות הביקורת של גוגל הבחין התקלה והחל בתיקונה. להערכת מאייר, כל משתמש חווה את התקלה למשך 40 דקות בערך.

   

  המידע הראשוני התקבל בדואר האדום

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תקלה בגוגל: אזהרת אבטחה לכל אתר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים