שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישי בפגישת שליט והרב: יש חלון הזדמנויות
  נועם וצבי שליט באו לביתו של עובדיה יוסף, כדי לקבל את תמיכת ש"ס בעסקת שבויים עתידית. "הנושא עכשיו קריטי וחם, מקווה שהרב ישפיע", אמר האב בתום הפגישה. השר אלי ישי, שנכח בה: "התקופה שעד הבחירות היא חלון הזדמנויות לשחרור גלעד. ככל שהדיבורים גוברים, כך עולה גם המחיר שמציב חמאס"

  יום הבוחר, שזמן לא רב אחריו תגיע ממשלת אולמרט אל קצה, מדאיג במיוחד את משפחת שליט. החשש הוא שאם פרשת החייל החטוף לא תיפתר בימי הממשלה הנוכחית - במהלכם גם נחטף לרצועת עזה - הטיפול בה יתעכב עוד זמן רב. 

   

  על רקע זה הגיעו הבוקר (יום ב') אביו וסבו של גלעד, נועם וצבי שליט, לביתו של הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, בשכונת הר נוף בירושלים. הרב הביע אופטימיות שניתן יהיה לסיים את הפרשה בקרוב - ואף הזמין לביתו את גלעד, לכשיחזור.   

   

  בתחילת הפגישה בירך הרב עובדיה את משפחת שליט, גלעד שליט וכל חיילי צה"ל: "מבחינת השם, גלעד הוא קדוש והוא יציל אותו מידיו של הרשעים האלה". בצאתו מן הפגישה אמר נועם שליט: "אני מקווה שהתמיכה של הרב עובדיה תשפיע על הנושא, שעכשיו הוא קריטי וחם. יש לו השפעה רחבה על הציבור, ולכן חשוב מאוד שגם הציבור של ש"ס ימשיך לתמוך בשחרורו של גלעד". לדבריו, הוא יצא מחוזק מהפגישה.  


  נועם וצבי שליט בבית הרב (צילום: גיל יוחנן)

   

  ממפלגת ש"ס נמסר כי הוריו של שליט הם שביקשו להיפגש עם הרב. לפגישה הוזמן גם יו"ר ש"ס וסגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, שאמר בצאתו מבית הרב: "התקופה שעד הבחירות היא חלון הזדמנויות לשחרורו של גלעד". עם זאת, הוא קרא "להפסיק את הפטפטת", כלשונו: "ככל שהדיבורים על סוגיית גלעד שליט גוברים, כך עולה גם המחיר שחמאס מציב עבורו". 

   

  "צריך להחזיר את גלעד הביתה, כמובן לפני הבחירות אם רק אפשר", אמר ישי, והוסיף כי משך התקופה עד היציאה לקלפיות היא חשובה מעין כמותה: "זהו חלון הזדמנויות לסיים את הסיפור. כל דקה שגלעד יקדים לחזור הביתה, זה ממש עניין של חיי אדם". הוא הזכיר כי "מהרגע שגלעד נחטף, הרב אמר - לעשות הכל לפדיונו ולשחרורו".

   

  בזמן שחלף מאז תום מבצע "עופרת יצוקה", הולכים ומתרבים הדיווחים על

  התקדמות מסוימת במגעים לעסקת חילופי שבויים ואסירים עם החמאס. שר הביטחון אהוד ברק הביע השבוע תקווה שניתן יהיה לסיים את הפרשה מיד לאחר הבחירות - ועוד בימי ממשלת אולמרט. ראש הממשלה עצמו צירף אתמול את יו"ר מפלגת הגימלאים ואיש המוסד לשעבר, השר רפי איתן, לצוות המצומצם הפועל בנושא.

   

  נועם שליט נועד לאחרונה עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, ושמע ממנו שככל הידוע - גלעד, הנושא גם אזרחות צרפתית, עודו בחיים. אביבה שליט אמרה בשבוע שעבר כי האמון בין האמהות במדינה לבין ההנהגה נסדק: "מחויבותה של המדינה, במהלך כל שנות קיומה, הייתה בלתי ניתנת לערעור. הברית הלא-כתובה שבין צה"ל לאמהות הייתה חקוקה בסלע: אנחנו נותנות את בנינו ובנותינו - המדינה מחזירה לנו אותם בתום השירות. לא תמיד בריאים, לא תמיד שלמים, ולעתים קרובות מדי לא בין החיים, אבל תמיד, תמיד, חוזרים הביתה. והנה, במקרה הפרטי שלי אני מרגישה שהברית הזו הולכת ונשמטת מבין ידיי".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עכשיו זה קריטי וחם: נועם שליט
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים