שתף קטע נבחר

סנה: לטפל באלפרונים ובאברג'ילים כמו בחמאס

"במקום שישראל תיצור הרתעה מול הפשע, הפשע יוצר הרתעה מולה", אמר יו"ר "ישראל חזקה". הוא דיבר על עונש מוות לעבריינים במקרים חריגים, וקרא לטפל בפשע כמו בטרור

הסקרים עדיין לא חוזים ש"ישראל חזקה" תעבור את אחוז החסימה, ויו"ר המפלגה אפרים סנה מחריף את ההתבטאויות נגד משפחות הפשע, בתקווה למשוך עוד מצביעים, שנמאס להם מהעבריינות בישראל. "האלפרונים, האברג'ילים והאבוטבולים מסוכנים כמו חמאס וחיזבאללה וצריך לפעול כלפיהם, כפי שפועל מזל"ט בעזה שמזהה שיגור קסאם", אמר היום (ב') סנה במסיבת עיתונאים שכינס.

 

 

רק בשבוע שעבר הוצת רכבו של סנה בחניית ביתו בהרצליה על ידי אלמונים ונבדק החשד לפיו מאחורי ההצתה עומדים עבריינים, שסנה יצא נגדם בקמפיין הבחירות. במסיבת עיתונאים בבית סוקולוב בתל אביב, בחר סנה להקשיח עוד יותר את המסרים, ואף עקץ את מי שמצטייר כאיש החזק של בחירות 2009, אביגדור ליברמן: "אולי לחרירי ולג'רושי ליברמן היה שולל אזרחות, כי הם לא שרים את התקווה. אבל אני מזכיר לכם מה הוא הבטיח בעבר ולא קיים. אני הוא היחיד שמבקש להתמודד עם האיום של הפשע".

 

סנה תקף את התנהלות ממשלת ישראל בכל הנוגע למלחמה בפשע, ואמר כי ישראל מגלה חולשה כללית מול משפחות הפשע. "במקום שישראל תיצור הרתעה מול הפשע, הפשע יוצר הרתעה מולה. הממשלה, שידעה לגלות יד קשה נגד חמאס, מגלה רוך מול משפחות הפשע".

 

יו"ר ישראל חזקה התייחס לפרשות האחרונות, בהם שוטר ושופט מצאו עצמם מאוימים על ידי משפחות הפשע. "מתוך הכלא משמיע עבריין איומים על שוטר והממשלה מבקשת להבריחו מהארץ, במקום שהעבריין ימלט מהארץ. שומר חוק שבורח מהארץ - זה עולם הפוך. שופט מאוים זה ריסוק שלטון החוק. אם יש מידע על שופט או שוטר מאוים, צריך לנהוג במאיים כפי שמזל"ט מעל עזה מגלה משגר רקטות לעבר שדרות".

 

לדברי סנה, "האברג'ילים והאלפרונים הפכו לסלבריטיז. על אחד מהם אפילו עשו ריאליטי. זו שחיקת נורמות - אם הם סלבריטיז, על מה עוד נותר לנו להתלונן? הסטנדרטים שלנו נשחקו לגמרי".

 

לקינוח, שלף סנה פתרון קיצוני, אותו הוא מציג במסגרת קמפיין המלחמה בפשע: עונש מוות לעבריינים. "ביקרו אותי על הרעיון, אבל אני חושב שבמקרים חריגים יש לשקול עונש מוות כהרתעה. החרפת הענישה הכרחית להתמודדות עם הפשע הגובר".

 

על הטענות לפיהם מדובר ברעיון דמגוגי, אמר סנה: "אני לא קורא להטיל עונש מוות על עבריינים, אלא במקרים חריגים לגמרי, ותוך בדיקה משפטית מעמיקה. בהרתעה מול עבריינים, כמו מחבלים צריך שבארסנל המשפטי יהיה הכלי הקיצוני הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סנה. מקצין עמדות
צילום: ירון ברנר
מומלצים