שתף קטע נבחר

בליכוד לא מחכים לנתניהו: "ליברמן רק נובח"

ארבעה צעירים ברשימת הליכוד לכנסת החליטו לשבור את הדממה ויצאו למתקפה חזיתית נגד ישראל ביתנו. "ליברמן תיחזק את ממשלת אולמרט אחרי דו"ח וינוגרד. ישראל ביתנו - מפלגה של סיסמאות"

"ליברמן תיחזק את ממשלת אולמרט אחרי דו"ח וינוגרד. מפלגתו מדברת גבוהה גבוהה אבל אסור לשכוח שהם אלה שישבו בממשלת השמאל של קדימה. זו מפלגה של סיסמאות פופוליסטיות" - כך אמרו אחר הצהריים (יום ג') שניים מצעירי הליכוד, שגיב אסולין וציפי חוטובלי, בשיחה עם ynet. השניים, יחד עם קרן ברק ויריב לוין, שברו בכך את השתיקה של המפלגה בכל הנוגע לישראל ביתנו וח"כ אביגדור ליברמן.

 

אסולין, חוטובלי, ברק ולוין לא תיאמו את המתקפה נגד ליברמן עם הנהגת הליכוד, הנמנעת בשלב זה מלתקוף את יו"ר ישראל ביתנו. חלק מצעירי המפלגה, הממוקמים עד למקום ה-35 ברשימת הליכוד, חוששים כי התחזקותו של ליברמן בסקרים תבוא בסופו של דבר על חשבון מקומם בכנסת.

 

"הגיע הזמן לחשוף את פרצופו האמיתי של ליברמן", אמר ל-ynet שגיב אסולין. "ליברמן ומפלגתו מדברים גבוהה גבוהה אבל אסור לשכוח שהם אלה שישבו בממשלת השמאל של קדימה, אשר תחייבה לחלק את ירושלים בהסדר קבע ונמנעה מהפלת שלטון חמאס ברצועת עזה. ליברמן הוא בבחינת 'כלב נובח לא נושך'".

 

"ליברמן הוא זה שישב יחד עם מג'אדלה ולבני סביב שולחן הממשלה. פרט לאמירות פופוליסטיות מפחידות וחלולות מה עשו ליברמן ומפלגתו? איזה חוקים ויוזמות לקידום האג'נדה שהם מציגים עכשיו הם העבירו? לא צריך לחפש תשובה, כי אין כזו. כל החקיקה בנושאים הללו נעשתה על-ידי הליכוד. ליברמן לא מצהיר במי יתמוך להרכבת הממשלה, אך שיכול להיות מצב שבו 'הצבעת ליברמן וקיבלת לבני'. הציבור צריך להיות ער לזה. ראינו כבר בבחירות האחרונות למה הובילה הצבעת המאחה לגמלאים", הוסיף אסולין.

 

"נתפס כימני אך תומך בחלוקת ירושלים"

לדברי חוטובלי, הדימוי של ליברמן הוא דימוי שיקרי וחלול. "ליברמן נתפס כימני למרות שדיבר על חלוקת ירושלים. הוא נתפס כמנהיג חזק למרות שאין שום החלטה משמעותית שרשומה על שמו. הוא האיש שתיחזק את ממשלת אולמרט בתקופה שאחרי דו"ח וינוגרד. ישראל ביתנו היא מפלגה שאין לה אידיאולוגיה ברורה אלא רק סיסמאות פופוליסטיות".

 

המועמד יריב לוין אמר: "חשוב מאוד שהציבור יפנים שמי שרוצה את נתניהו כראש ממשלה חזק - צריך להצביע ליכוד. אם הליכוד ימנה פחות מ-30 מנדטים זה עלול להביא לבחירות תוך שנתיים. זה ימנע יציבות שלטונית. צריך לזכור שהליכוד ישב שלוש שנים באופוזיציה - ישראל ביתנו לא".

 

קרן ברק הצטרפה אף היא לביקורת על ליברמן ואמרה: "כצעירה תל-אביבית יש לי בעיה גדולה עם הסחף שיש בקרב הצעירים לכיוון ליברמן. בליכוד יש את כמות הצעירים הגדולה ביותר ואנחנו, כפי שהבטחנו, נדאג לצעירים ששירתו בצבא או בשירות לאומי לשנה אקדמית חינם ולהקלות במס במשכנתאות. ליברמן כבר ישב והציל את ממשלת אולמרט הכושלת משך תקופה ארוכה ולא עשה דבר עבור הצעירים".

 

הדברים גרמו לסערה בלשכת נתניהו. מקורבים לנתניהו סיפרו כי יו"ר הליכוד זעם כששמע על הפרסום. "האמירות הללו מיותרות. אין לנו מאבק עם ליברמן ואין טעם לפתוח מאבק כזה. הדברים שנאמרו אינם על דעתו של יו"ר הליכוד ואינם לרוחו והם טופלו. לליכוד יש קמפיין מסודר ואין מקום לפעולות עצמאיות ומיותרות שכאלה".

 

מישראל ביתנו נמסר בתגובה: "אנחנו מבינים את הלחץ וההיסטריה שבה נמצא הליכוד, אבל התקפות היסטריות על ישראל ביתנו לא יעזרו לו, וגם לא למחנה הלאומי. אנחנו לא נגרר, אנחנו נמשיך לגדול על-ידי כך שנציג פתרונות ברורים לכל האתגרים שעומדים היום בפני עם ישראל".

 

בליכוד מתכוונים להשיק מחר קמפיין שלטי חוצות חדש. בשלט החדש יופיע נתניהו לבדו ולידו הפתק "מחל" והכיתוב: "ליכוד גדול. ממשלה יציבה". לדברי גורמים בליכוד, ההחלטה לשנות את הקמפיין הנוכחי אינה קשורה לסקרים האחרונים המצביעים על ירידה בפופולריות של הליכוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
אסולין. כלב נובח, לא נושך
צילום: גבי מנשה
ישב עם קדימה. חוטובלי
צילום: עופר עמרם
מומלצים