שתף קטע נבחר

מעבדת סולו תקשורת נסגרה עקב חשד להונאה

פרסום ראשון: סלקום הפסיקה לעבוד עם המעבדה שסיפקה לה שירותים, בטענה שאירעה בה מעילה. סלקום קיזזה את הכסף שלטענתה נגנב ממנה עם כסף שהייתה חייבת למעבדה על שירותים, והמעבדה פיטרה את 60 העובדים ומלינה את שכרם

מעבדת סולו קומוניקציה בתל-אביב נסגרה אתמול (ג'), ו-60 העובדים שלה, כולל מהנדסים רבים, פוטרו. כך נודע ל-ynet. המעבדה שימשה כמעבדת השירות המרכזית של סלקום בתל אביב, ועבדה עם סלקום במשך עשר שנים.

 

סלקום, שבשלוש השנים האחרונות הייתה הלקוח היחיד של החברה, העבירה את השירות שמבצעת החברה למעבדה אחרת. החברה לא הודיעה לעובדיה שלא תשלם להם את שכרם לחודש ינואר, והם מתארגנים לעתור לבית המשפט ולבקש את פירוקה.

 

הרקע לסגירת המעבדה הוא טענה של סלקום, לפיה עובדים של סולו ביצעו, כביכול, מעילה בכסף ובציוד של חברת התקשורת. סמנכ"ל שרשרת אספקה בסלקום, עמוס מאור, שלח מכתב למעבדה שבו הודיע כי הוא מפסיק את ההתקשרות עמה, בטענה שבשנים האחרונות בוצעו הונאות בידי סולו או בידי עובדיה הונאות בהיקף גדול.

 

בעקבות החשד למעילה, הגישה סלקום תלונה במשטרה. המשטרה בודקת את התלונה.

 

סלקום קיזזה את כספי המעילה, העובדים נותרו בלי שכר

בעלי סולו, איציק רמות, טען כי אינו יכול לשלם שכר לעובדיו כיוון שסלקום קיזזה את הכסף, שלטענתה נלקח ממנה במסגרת ההונאה, עם הכסף שהייתה חייבת לו עבור השירותים שסיפק לה. "סלקום משלמים לי שוטף פלוס שלושים", אמר רמות, "הם היו אמורים לשלם לי עכשיו, בסוף ינואר, את הכסף על התיקונים שעשיתי בדצמבר, אבל הם כתבו לי שכספים שנמצאים בידי סלקום ישמשו את סלקום לתיקון הנזקים".

 

האם עובדים שלך באמת גנבו כסף מסלקום?

 

"אין לי מושג ואין לי שום הוכחה. אבל אם יש הונאה, למה לא להתלונן במשטרה? אם הייתה מעילה או שגנבו חלקי חילוף, אז שיתפשו את הפושעים ויתלו אותם בכיכר העיר. הייתי מתלונן בעצמי, אבל אין לי שום הוכחה שהייתה הונאה, מעילה או גנבה כלשהי. נראה לי שסלקום פשוט רצו לסגור את המעבדה בתור צעד של התייעלות".

 

אבל סלקום הגישו תלונה במשטרה

 

"סוף סוף. אני שמח". 

 

למה אנחנו נענשים?

"עבדתי במעבדה הזאת שנתיים, ויש כאן אנשים שעובדים כאן עשר שנים ומפרנסים משפחות", מספר אחד העובדים, "אתמול בבוקר אספו פתאום את כולנו והודיעו לנו שאנחנו לא עובדים יותר. בשנים האחרונות מתפקדים, בפועל, כמחלקה בסלקום לכל דבר.

המעבדה נמצאה בתוך בניין של סלקום ועבדנו עם תגים של סלקום. אני אמצא עבודה, תמיד אפשר למצוא, אבל ייקח חודשים ושנים עד שנקבל את השכר שחייבים לנו אני לא מבין למה מענישים אותנו בצורה כזאת".

 

מסלקום נמסר בתגובה: "סלקום ממשיכה לעבוד עם כל המעבדות החיצוניות ולא נעשה תהליך התייעלות בנושא. החברה היחידה שסלקום סיימה את ההתקשרות עימה היא חברת סולו קומוניקציה, וזאת בעקבות ליקויים חמורים שהתגלו בעבודתה ובכללם חשדות להונאות כספיות, על בסיסן הגישה סלקום תלונה במשטרה. סלקום אינה חייבת כספים כלשהם לסולו קומוניקציה - ההיפך הוא הנכון. אם סולו קומוניקציה אינה משלמת לעובדיה כפי שנטען בכתבה, אנו מצרים על כך."

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סלקום: יתקנו את המכשירים בעצמם
מומלצים