שתף קטע נבחר

נתניהו בטוח בשוק: אוהבים אותי, לא צריך שכפ"ץ

עשור לאחר תקרית השכפ"ץ, שוב סירב יו"ר הליכוד למגן את עצמו, בסיור בשוק מחנה יהודה. לבסוף התרצה, אבל הסיור הופסק בכל זאת אחרי כמה דקות, משום שהאבטחה הכבדה יצרה בשוק צפיפות בלתי נסבלת ומנעה מנתניהו לבוא במגע עם האנשים

שוב ביבי עושה בעיות עם השכפ"ץ. באירוע הזכור לרבים ממערכת הבחירות של 1999, הסיר בנימין נתניהו את השכפ"ץ באופן מופגן בכנס פעילים, לאחר שווידא ש"כולם פה ליכודניקים". עשר שנים מאוחר יותר, שוב סירב יו"ר הליכוד ללבוש שכפ"ץ, ושוב במעוז ליכודניקי מובהק - שוק מחנה יהודה. לבסוף התרצה, לאחר שהשב"כ התנה בכך את עצם קיום הסיור בשוק, אבל הרבה לא יצא מזה - הסיור הבוקר (יום ד') נקטע בסופו של דבר לאחר כ-10-15 דקות בלבד, משום שהאבטחה הכבדה שהוצמדה לנתניהו מנעה ממנו כמעט כליל את האפשרות לבוא במגע עם האזרחים.  


נתניהו, היום בשוק. "אתה איש רע, תחזיר את הקצבאות", קרא לעברו אחד האזרחים (צילום: AFP)

 

נתניהו הגיע לשוק כשהוא מלווה במועמדי הליכוד ראובן ריבלין ובני בגין. תוך זמן קצר התברר כי האבטחה הכבדה שהוצמדה לו גרמה לדוחק רב ולצפיפות בלתי נסבלת בשוק – והסיור הפך לבלתי אפשרי. לפיכך קוצר הסיור, והוא נמשך דקות ספורות בלבד.

 

עוברי אורח התרגזו לנוכח המהומה שנוצרה. "בשביל עוד כמה קולות זה מצדיק כזה בלגן?", תהתה אחת הקונות. אחרת התאכזבה מהסיור הקצר: "כל כך רצינו לדבר איתו, חבל שהוא הלך". בתום הסיור הקצר אמר נתניהו: "המעטפת היא גדולה מדי ועבה מדי. אי אפשר להגיע לאנשים ככה. צורכי הביטחון הם גדולים מדי".

 

 

חדי העין היו יכולים להבחין בשכפ"ץ שלבש יו"ר הליכוד. גורמים בסביבתו סיפרו כי כך דרש השב"כ, אלא שנתניהו סירב תחילה ללבוש שכפ"צ, ולדברי מקורביו אמר: "אין שום סיבה לכך. אוהבים אותי. למה אני צריך ללבוש שכפ"ץ?". אולם השב"כ התעקש והתנה את קיום הסיור

בלבישת שכפ"ץ – ולבסוף נתניהו התרצה.

 

בדקות הספורות שבהן ביקר נתניהו בשוק, זכה נתניהו לתשואות מצד עוברים ושבים, אולם שמע גם דברים שלא ממש נעמו לאוזנו. "אתה איש רע, פגעת בחלשים. תחזיר את הקצבאות", צעק לעברו אחד האזרחים, ואחרת הוסיפה: "תחזיר קודם את גלעד שליט ואחר כך תסתובב בשוק".

 

בהמשך להכחשת הליכוד הרשמית מאמש, נתניהו הכחיש שוב, בתשובה לשאלה, את הטענה כי התחייב בפני יו"ר ש"ס אלי ישי להעביר תקציבים לקצבאות הילדים. "אנחנו נעזור לחלשים במתכונת אחרת, מתכונת טובה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בשוק. "אי אפשר להגיע לאנשים ככה"
צילום: AFP
מומלצים