שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מובארק מאשים את חמאס: התנגדתם לרגיעה

  הנשיא המצרי האשים את חמאס וחאלד משאל באחריות למבצע בעזה: "עד מתי יישפך הדם הערבי ורק אחר כך אנו נקשיב לזה שמודה בטעות? כי הוא לא חישב נכונה את תגובותיה של ישראל"

  נשיא מצרים, חוסני מובארק, תקף בחריפות את חמאס וגם את איראן. בנאום שנשא היום (ד') לרגל יום המשטרה במצרים, האשים מובארק את חמאס, גם אם במרומז, באחריות למבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה.

   

  מובארק אמר: "מדוע סירבו פלגי ההתנגדות לניסיונותינו להאריך את הרגיעה? ומדוע לא הקשיבו לאזהרותינו כי עמדותיהם מהוות הזמנה פתוחה לתוקפנות מצד ישראל? האם הדבר היה מתוכנן ומכוון? ולטובת מי?"

   

  הנשיא המצרי שלח ביקורת מרומזת הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל: "עד מתי יישפך הדם הערבי ורק אחר כך אנו נקשיב לזה שמודה בטעות? כי הוא לא חישב נכונה את תגובותיה של ישראל ואת היקפן, ולזה שמנופף בסיסמאות ההתנגדות מעל חלקי גופותיהם של החללים ומעל ההריסות והחורבן? ההתנגדות אינה בבחינת סיסמאות המזלזלות בחייהם של החללים, והסוחרות בדמם של הפצועים ובסבל של האזרחים החפים מפשע".

   

  מובארק המשיך בביקורת נגד משעל: "יותר מפעם אחת הדגשתי ואני שב ומדגיש, כי על ההתנגדות לעמוד תחת מאזנים של רווח והפסד. עליה להיות אחראית בפני העמים שיבואו איתה חשבון על בסיס הרווחים שהביאה לבעיותיהם לעומת הקורבנות, הכאב, וההרס שהביאה".

   

  הנשיא המצרי תקף במרומז גם את איראן: "המשבר האחרון חשף ניסיון לנצל את התוקפנות הישראלית כדי לכפות מציאות חדשה בזירה הפלסטינית והערבית,

   מציאות חדשה שתסדר מחדש את הקלפים לטובת כוח אזורי ידוע - איראן - ולטובת האג'נדה שלו והתוכניות שלו. המטרה במשבר האחרות היתה שמיטת הלגיטימציה מידי הרשות הפלסטינית והענקתה לפלגים - לחמאס".

   

  הוא גם התייחס להצעת חמאס להקים מקור מסכות אלטרנטיבי לאש"ף: "המטרה היתה העמקת הפילוג הקיים בין הגדה המערבית לרצועת עזה. שאם לא כן, אז מדוע מדברים עכשיו על כינון מקור סמכות חדש עבור העם הפלסטיני". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מובארק. ביקרות על חמאס ואיראן
  צילום: רויטרס
  מומלצים