שתף קטע נבחר

נתניהו: מביע את הערכתי לשר הביטחון

בנאום בכנס הרצליה, תקף יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, את הממשלה שעצרה את המבצע בעזה מוקדם מדי, אך שיבח באותה הנשימה את שר הביטחון, אהוד ברק

יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, ממשיך לחלוק שבחים ליו"ר העבודה, אהוד ברק. בנאומו בכנס הרצליה הערב (יום ד'), אמר: "אני רוצה לשבח את הרמטכ"ל ולהביע את הערכתי לשר הביטחון על עבודת ההכנה, ולחיילי צה"ל". עם זאת, תקף את הממשלה ש"עצרה את המבצע הזה מוקדם מדי. היא לא איפשרה לחיילי צה"ל להשלים את המלאכה".

 

 • בחירות 2009 ב-ynet: כל הדרך לקלפי

   

  נתניהו נועד אתמול עם ברק, וגם בעקבות הפגישה שיבח את שר הביטחון. לאחר הדברים החמים שאמר אתמול, האשימו בקדימה את שני האישים בכך שהם תופרים חליפות לממשלה בראשות הליכוד. בעבודה טענו בתגובה כי מדובר ב"ספין".

   

  בנאומו במרכז הבינתחומי בהרצליה, האשים נתניהו את הממשלה בכך ש"לא עצרה את הפירצה הדרומית דרכה חמאס מקבל עוד ועוד טילים. הפקרת ציר פילדלפי והאוטוסטרדה שנפתחה שם, ההבלגה מול ירי טילים, והמדיניות הזאת לא

  הביאה שלום ולא יונה צחורה. היא הביאה טרור והרבה טילים. כמה רקטות, גשם קסאמים, ואחר כך סופה של גראדים וקסאמים. ואחרי אלפי רקטות יצאה הממשלה סוף סוף למבצע צבאי רחב". 

   

  יו"ר האופוזיציה הבהיר לנוכחים כי לא יהיה מנוס מעקירת שלטון חמאס בעזה: "חמאס אינו ארגון טרור שאם תיתן לו כמה מכות הוא יפסיק. זו תנועה דתית פנאטית הנתמכת על ידי משטר דתי איראני פנאטי. לכן אם רוצים לעקור את הטילים מעזה - אין מנוס אלא לעקור את המשטר האיראני בעזה".

   

  הוא דיבר ארוכות על האיום האיראני: "אתמול קיבלנו אזכור נוסף - איראן שגרה לווין לחלל, היא משכללת את הטילים הבליסטיים שברשותה, היא רצה קדימה לנשק גרעיני, היא מכריזה על רצונה למחוק אותנו מעל פני האדמה, והיא מחדשת את מלאי הטילים של חמאס בדרום והחיזבאללה בצפון. האיום האיראני, הטילי והטרוריסטי, הוא האיום הגדול ביותר שמדינת ישראל עומדת בפניו".

   

  נתניהו רמז עוד איזו ממשלה הוא יקים, אם ייבחר: "בעוד ימים אחדים ישקע אבק הבחירות ושוב נעמוד מול איום עצום כמו איראן. מול איום כזה נצטרך לשים בצד את כל היריבויות והמחלוקות והפוליטיקה השגרתית. אם אבחר, אני מתכוון לאחד את כל הכוחות בעם למממשלת אחדות לאומית. אפנה תחילה לכל השותפים המסורתיים שלנו - המחנה הלאומי. אבל זה לא מספיק. צריך לאחד את העם כולו. לכן אפנה לכל המפלגות הציוניות, כי מול איראן, חיזבאללה וחמאס, מול האתגרים החברתיים והכלכלים שאנו עומדים בפניהם - נצטרך לעמוד יחד, צריך להביא את האנשים הטובים ביותר, המנוסים ביותר והמתאימים ביותר. ישראל מאוחדת ואיתנה חזקה בחומר וברוח - תוכל לכל אתגר".

   

  לאחר שעסק בביטחון הפנה נתניהו את מבטו למשבר הכלכלי העולמי. "זהו אתגר נוסף המונח לפתחנו" הצהיר, "זה משבר עצום. הייתי בדאבוס ושאלתי כלכלנים בכירים בעולם, שחזו נכון את המשבר. אף אחד לא חושב שאנחנו נצלול ונעלה מיד. ההערכה שזה ייקח בין שנתיים לארבע שנים. זו עקומת U. ואם זה באמת המצב, יש לנו יתרון מובהק, שכן הכלכלה שלנו היא קטנה. היא לא חלק גדול, אלא טיפה בים הכלכלה העולמי".

   

  פחות משבוע לבחירות, הביע יו"ר הליכוד ביטחון בנצחונו: "אני מאמין שבעוד ימים ספורים אזרחי ישראל יבחרו לסיים את עידן החולשה ולהחל בעידן ההתעצמות. אני מאמין שביום שלישי הם ישימו קץ לעידן האשליות וההיחלשות. זו תמצית המדיניות שחברי ואני מביאים".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו בכנס הרצליה
  צילום: אורי פורת
  מומלצים