שתף קטע נבחר

נתניהו רוצה את ברק וליברמן בממשלתו

יו"ר הליכוד אמר הערב בשיחות סגורות עם מקורביו כי הוא חותר לכך שאהוד ברק ואביגדור ליברמן יישבו יחד בממשלתו: "קווי היסוד של הממשלה יאפשרו לישראל ביתנו ולעבודה לשבת יחד עם הליכוד". בכנס עולים, אמר נתניהו: "אם תצביעו לליכוד, אפנה לליברמן ואצרף אותו כשר חשוב בממשלה"

האם ישראל ביתנו והעבודה יהיו השותפות בממשלה שירכיב בנימין נתניהו? יו"ר הליכוד אומר הערב (יום ד') בשיחות עם מקורביו כי הוא יחתור לכך שאהוד ברק ואביגדור ליברמן יישבו בממשלתו, ויהיו העוגנים שלה: "קווי היסוד של הממשלה ייאפשרו לישראל ביתנו ולעבודה לשבת יחד עם הליכוד", אמר בשיחות סגורות.  

 

נתניהו אמר בכנס העולים של התנועה בגני התערוכה כי בכוונתו לצרף את יושב ראש ישראל ביתנו לממשלתו, והבטיח להם: "אם תצביעו לליכוד, אפנה לליברמן ואצרף אותו כשר חשוב בממשלה, ואז נבנה ממשלה חזקה".

 

 

בשיחות סגורות, הסביר כי אין מניעה שברק וליברמן יישבו יחד בממשלתו, "הם כבר ישבו יחד ואין סיבה שעם קווי היסוד, הם לא יעשו זאת שוב". הוא הבהיר כי "ליברמן וישראל ביתנו יהיו 100 אחוז בממשלתו". הערב, בכנס עם עולים בגני התערוכה, צפוי להבהיר עמדה זו באופן חד-משמעי. ביממה האחרונה הדף נתניהו קריאות נגד ליברמן שהשמיעו צעירים ברשימת הליכוד לכנסת.

 

בגזרת ברק, לא מתלהבים במיוחד מישיבת משותפת עם ליברמן. בשבוע שעבר אמר ברק בשיחות סגורות כי "ליברמן הוא לא כוס התה של מפלגת העבודה, והסבירות לישיבה משותפת עם נתניהו וליברמן נמוכה". הערב אמר ברק: "אם המרכז-שמאל ירכיב את הממשלה, אזי הכל פתוח". עם זאת הבהיר כי בקואליציה שכזו, תינתן עדיפות לש"ס על פני ליברמן.

 

נתניהו שיבח מוקדם יותר בנאומו בכנס הרצליה במרכז הבינתחומי את התנהלותו של אהוד ברק כשר הביטחון, ובמהלך הערב הוא צפוי להעביר מסר ברור בכנס עם עולים חדשים בתל-אביב, כי הוא מעוניין באביגדור ליברמן בממשלה. בנאומו בכנס הרצליה אמר נתניהו: "אני רוצה לשבח את הרמטכ"ל ולהביע את הערכתי לשר הביטחון על עבודת ההכנה, ולחיילי צה"ל".

 

 עם זאת, תקף את הממשלה ש"עצרה את המבצע הזה מוקדם מדי. היא לא איפשרה לחיילי צה"ל להשלים את המלאכה".

 

באותו נאום הוא אמר עוד: "אם אבחר, אני מתכוון לאחד את כל הכוחות בעם לממשלת אחדות לאומית. אפנה תחילה לכל השותפים המסורתיים שלנו - המחנה הלאומי. אבל זה לא מספיק. צריך לאחד את העם כולו".

 

לאחר מכן השתתף נתניהו בכנס עולים מברית המועצות, שנערך בגני התערוכה בתל-אביב. יו"ר הליכוד אמר: "אני יודע שרוב העולים דוברי הרוסית רוצים אותי כראש הממשלה ואני מעריך את התמיכה שלכם. אבל אם כל אחד מכם יגיד שאני כבר נבחרתי ויצביע למפלגה אחרת, הליכוד ייחלש ואז לא נוכל להרכיב ממשלה חזקה. אבל אם תצביעו לליכוד, אני אפנה לליברמן כדי לצרף אותו כשר חשוב בממשלה ואז נבנה ממשלה חזקה".

 

באותו כנס נאם גם יולי אדלשטיין, שאמר: "אם יהיה לנו הבדל של כמה מנדטים ספורים, לא צריך להיות נביא כדי לומר שקואליציה כזאת לא תשרוד הרבה ועוד כמה שנים אנחנו שוב נפנה אליכם בבחירות חדשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. ברק וליברמן יחדיו?
צילום: אורי פורת
יצביעו ליכוד, יקבלו ליברמן
צילום: צפריר אביוב
ברק יצטרף?
צילום: AFP
מומלצים