שתף קטע נבחר

תערוכה: רעש הוא גם סוג של סאונד

יצירות אומנות מוזיקליות או רעש סטטי? המבקרים והמאזינים בתערוכת הסאונד לפטופיה, המציבה את המחשב במרכז, יקבעו בעצמם

"לפטופיה" היא תערוכת סאונד שמציבה במרכז את השימוש במחשב האישי כדרך ליצור אומנות. אל תטעו, לא מדובר ביצירות מוסיקליות מסעירות, וגם המחשב האישי לא תופס מרכיב מהותי בתערוכה. נדמה שבסופו של דבר מדובר בניסיון לקבץ מספר אמנים ליצירה משותפת של קולות וצלילים.

  

 

ליאורה בלפורד, אוצרת אורחת בתערוכה, מספרת כי בשלב הקמתה האמנים פעלו בחלל אחד ללא הפרדה. "מדובר בתהליך עבודה שהוא למעשה משא ומתן מתמשך בין האמנים ובין היצירות. יחד הם נאלצו להתחשב ולהתפשר זה בזה". לטענתה, זוהי דרך נוספת לבחון האם תתכן יצירה אוטופית בחברה. כל אחד מהאמנים המשתתפים היה מעדיף להציג בחלל משלו, אך בכל זאת הסכים להשתתף בתערוכה.

 

"לאור המצב הביטחוני השברירי התלבטו כמה מהמשתתפים אם להגיע לארץ" אומרת מילנה גיצין-אדירם, המנהלת והאוצרת הראשית של מוזיאון בת-ים. "חלקם השתתפו בהפגנות אנטי מלחמתיות וחלקם שינו את עמדתם והבינו שהמצב הוא מורכב ואין רק טובים ורעים. בכל מקרה, החשוב כאן הוא שאין הומוגניות, זהו הקושי אך בכך טמון כוחה של התערוכה".

 

תערוכת לפטופיה תהיה פתוחה לקהל הרחב במוזיאון בת-ים לאמנות עכשווית עד אמצע חודש אפריל. אוצרים אורחים: ליאורה בלפורד, עדו גוברין, איל וקסלר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תערוכת לפטופיה
צילום: יהונתן צור
מומלצים