שתף קטע נבחר

האזינו לטייס האמריקני מודיע: "ננחת בהדסון"

בקלטת שפורסמה בארה"ב נשמעים פקחים מתוחים מנסים למצוא מסלול נחיתה למטוס שנפגע בחודש שעבר מציפורים. הטייס דווקא נשאר רגוע כשאמר: "אנו נוחתים בהדסון"

רשות התעופה האמריקנית פרסמה הערב (יום ה') את הקלטת שבה נשמע טייס טיסת "יו.אס איירווייז" מודיע בקול רגוע ובטוח על כוונתו לנחות נחיתת אונס בנהר ההדסון שבניו-יורק. בנחיתת האונס שאירעה בחודש שעבר לא נפגע איש והטייס הפך מאז לגיבור לאומי.

 

בקלטת ניתן להתרשם בקלות מהלחץ של שני פקחים ממגדלי פיקוח שונים שהיו בקשר עם תא הטייס, והבלבול בקרב השניים לאחר שהמטוס נחת בנהר. "יש נחיתת חירום", נשמע אחד הפקחים מודיע בניסיון לארגן מסלול לנחיתת אונס בנמל התעופה טטרבורו בניו-ג'רזי.

 

"אני יכול לקבל עבורו את מסלול נחיתה אחד?", שאל הפקח מנמל התעופה לה גארדיה את מגדל הפיקוח בטטרברו. "מסלול אחד, זה בסדר", הגיב הפקח בטטרבורו. "תפנה ימינה שתיים-שמונה-אפס" לטטרבורו, הורה מגדל הפיקוח בלה גארדיה לטייס. "אנו לא יכולים לעשות זאת", הגיב הטייס.

 

"איזה מסלול נחיתה אתה רוצה בטטרבורו?", שאל הפקח במגדל בלה-גארדיה. "אנו נוחתים בהדסון", הגיב

ברוגע הטייס. לאחר מכן מתבקש הטייס לחזור על דבריו, אך איש לא עונה. לאחר שהקשר אבד, נשמע בבירור המתח בקולו של הפקח בלה גארדיה. הוא נשמע נאנח, ואז לוחש לעצמו "בסדר", ושב לשאר ענייני עבודתו.

 

"הוא איבד את המנועים", "הם הלכו, בכל התדרים", נשמע הפקח אומר למטוס אחר שמתכונן להמריא. הטייס צ'סלי "סלי" סלנברגר אמר לחוקרי רשות התעופה שהעדיף להנחית את המטוס בנהר במקום להסתכן בהתרסקות באזור מאוכלס בצפיפות. כאמור, כל 155 הנוסעים ואנשי הצוות שרדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חילוץ המטוס מנהר ההדסון
צילום: AP
הטייס צ'סלי סלנברג. נשאר רגוע
צילום: AP
מומלצים