שתף קטע נבחר

הסקר האחרון: קרב צמוד בין הליכוד לקדימה

על פי סקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף, הפער בין הליכוד לקדימה עומד על שני מנדטים בלבד, בגבול טעות הדגימה. גוש הימין ביתרון וישראל ביתנו זוכה ב-19 מנדטים והופכת למפלגה השלישית בגודלה. העבודה 16 וש"ס 10

הקרב על ראשות הממשלה צמוד מאוד: אם הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד היה מקבל 25 מנדטים וקדימה הייתה זוכה ב-23 מנדטים - כך עולה מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף של ד"ר מינה צמח המתפרסם הבוקר (יום ו'). הסקר, האחרון המותר לפרסום לפני הבחירות שיתקיימו ביום שלישי הקרוב, מצביע על יתרון לגוש הימין.

 

 

גם לפי סקרי העיתונים האחרים המתפרסמים הבוקר, שומר הליכוד על יתרון של 2-3 מנדטים על פני קדימה. על-פי סקר מכון דחף, ישראל ביתנו בראשות חבר הכנסת אביגדור ליברמן תהיה המפלגה השלישית בגודלה בכנסת הבאה, עם 19 מנדטים. העבודה תהפוך למפלגה הרביעית בגודלה, עם 16 מנדטים. ש"ס תזכה ב-10 מנדטים, יהדות התורה ב-6, מרצ ב-5, חד"ש ב-4, האיחוד הלאומי ב-4, רע"ם-תע"ל ב-3, הבית היהודי ב-3 ובל"ד ב-2.

 

הסקר נערך אתמול ושלשום בקרב מדגם של 1,000 בני אדם והוא כולל את פילוח הקולות הצפים. טעות הדגימה המירבית היא 2.6%.

 

שיעור המתלבטות גבוה משמעותית משיעור המתלבטים. 65 אחוזים מהקולות הצפים הן נשים, לעומת 35 אחוזים מהגברים. גם בקרב בני 65 ומעלה שיעור המתלבטים גבוה. מפילוח קולות הנשים, עולים עוד נתונים מעניינים. הנשים תורמות לקדימה 13 מנדטים, לעומת 10 מהגברים. גם לש"ס, יש תמיכה גבוהה יותר בקרב נשים. שני שלישים ממצביעי המפלגה הן נשים, לעומת שליש גברים.

 

אביגדור ליברמן זוכה לתמיכה גבוהה בקרב עולים חדשים. 55-60 אחוזים מהעולים יתנו לו את קולם. 10 מתוך 19 המנדטים שלו מגיעים מקרב עולים.

 

הירוקים, כך על-פי הסקר, מתקרבים לאחוז החסימה ונמצאים על סף שני מנדטים. הם חזקים במיוחד בקרב צעירים בני 18-25 ובקרב בני 65 ומעלה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדיין בפסגה. נתניהו
צילום: AFP
לבני. מתקדמת
צילום: AFP
מומלצים