שתף קטע נבחר

הבוקר: רקטות בשער הנגב ומדרום לאשקלון

רקטה פגעה בשטח פתוח מדרום לאשקלון. מוקדם יותר פגעה רקטה ליד קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. ראש מועצת שער הנגב: "התרגלנו לכך שלא עושים כלום". אמש הרגו כוחות צה"ל מחבל בגבול רצועת עזה, ששלף רימון יד והתכוון לפגוע בחיילים

הירי מעזה אינו פוסק: רקטה נורתה בסביבות השעה 9:30 (יום ו') מצפון רצועת עזה, ופגעה בשטח פתוח מדרום לאשקלון. מוקדם יותר פגעה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. בשני האירועים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ישראל הבהירה בימים האחרונים כי תגיב בצורה "לא פרופורציונלית" על כל ירי.

 

הרקטה בשער הנגב התפוצצה סמוך לקיבוץ, שבו עדיין לא מוגנו כל הבתים. ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר ל-ynet בעקבות הירי: "הכרעה בעניין צריכה להיות או פעולה צבאית או פעולה מדינית, אבל הורגלנו לכך שנקטו במדיניות שבה לא נעשה כלום. אני סבור שהבחירות בפתח לא יתרמו לכך שתגיע תגובה לירי".

 

ראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה, אמר: "אני זוכר את הדיבורים על תגובה לא מידתית לירי. לצערי הרב, הירי נמשך - ותגובה אין. אנחנו לפני בחירות, וגם אחריהן, אני לא חושב שיעשו משהו, כך שלפחות בחודש הקרוב נספוג ואיש לא יגיב".

 

אמש סיכלו כוחות צה"ל פיגוע בגבול רצועת עזה, כשהרגו ככל הנראה פלסטיני שהתקרב לגדר המערכת סמוך למעבר סופה. החיילים זיהו את הפלסטיני מעט אחרי השעה 21:00 כשהוא קרב אל הגדר והורו לו לעצור, אולם זה שלף רימון יד, ואילץ אותם לירות לעברו. הרימון התפוצץ, אך איש מהחיילים לא נפגע. הפלסטיני נפגע כנראה מפיצוץ הרימון עצמו.

 

"טפטוף" הרקטות מעזה נמשך לאורך כל הימים האחרונים. ביום שלישי פגעה רקטת גראד בין מבנים באשקלון. שלושה בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לכמה מכוניות. רסיסי הרקטה פגעו בשמשות כלי הרכב וניפצו אותן. התגובה לא איחרה לבוא. מטוסי חיל האוויר תקפו באותו הערב יעדים בחאן יונס וברפיח, בתגובה על ירי רקטת הגראד לעבר אשקלון. בסביבות השעה 18:00 הותקף רכב באזור רפיח ומוצב של גדודי עז א-דין אל-קסאם בבית להייה. קודם לכן, הופצצו מוצב של חמאס באזור בני סוהיילה שממזרח לחאן יונס וכן חמש מנהרות באזור רפיח.

 

ביום שני בערב נורתה רקטת קסאם לכיוון אזור שדרות. סמוך לשעה 18:50 הופעלה בעיר ובמועצה האזורית שער הנגב אזעקת "צבע אדום", ונשמע פיצוץ. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. הרקטה נפלה ככל הנראה סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. האזעקה נשמעה באמצע בחינת הבגרות בהיסטוריה שהתקיימה באותה עת. קורם לכן נורו מספר פצצות מרגמה אל המועצה האזורית אשכול.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, הזהיר השבוע: "אני מציע לחמאס לא להתחכם איתנו, מה שהיה הוא לא מה שיהיה". באשר לאפשרות הרחבת הפעילות הצבאית בעזה, אמר ברק: "השגנו וגם השגנו הרתעה, גם אם היא תבוא בטווח הארוך. חמאס הוכה מכה אנושה. אפשר לסמוך עלינו שנעשה זאת שוב. עכשיו הכרחי לתרגם את ההצלחה הצבאית בשטח".


פורסם לראשונה 06/02/2009 07:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רקטת קסאם. ארכיון
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים