שתף קטע נבחר

ג'ו ביידן: הגיע הזמן לפיתרון של שתי מדינות

בנאומו בכנס מינכן לביטחון, אמר סגן נשיא ארצות הברית: "הגיע הזמן לפיתרון בטוח וצודק של שתי מדינות". בעניין איראן אמר: "אנחנו שואפים לדבר עם איראן, ולהציע אופציה ברורה: זנחו את תוכנית הגרעין ואת התמיכה בטרור"

סגן-נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, אמר היום (שבת) כי הגיע הזמן לפיתרון של שתי מדינות בסכסוך הישראלי-פלסטיני. הדברים נאמרו במהלך כנס מינכן לביטחון.

 

ביידן אמר כי ארצות הברית פועלת להשיג פיתרון לסכסוך, מדינה פלסטינית לצד ישראל. "הגיע הזמן לפיתרון בטוח וצודק של שתי מדינות", הוא אמר. "אנחנו נשאף לכך ונביס את הקיצוניים".

 

סגנו של ברק אובמה התייחס לסוגיית הגרעין האיראני, ואמר כי על הקהילה הבינלאומית לשלב כוחות על-מנת לגרום לאיראן לעצור את תוכנית הגרעין, אך כי ארצות הברית מוכנה לפתוח בשיחות עם טהרן. "אנחנו שואפים לדבר עם איראן, ולהציע אופציה ברורה: זנחו את תוכנית הגרעין ואת התמיכה בטרור ולכך יהיו השלכות משמעותיות".

 

ביידן דיבר על היחסים עם רוסיה ואמר כי ארצו שואפת להתקרב למוסקבה. עם זאת, הוא אמר כי ייתכנו חילוקי דעות בין שתי המדינות - כמו בעניין גאורגיה. הוא קרא לרוסיה לפעול נגד אל-קאעידה. הוא אמר כי נשיא ארצות הברית ינכח בפגישת ה-G20 בלונדון בחודש אפריל.

 

לגבי סלע מחלוקת נוסף עם הרוסים - התוכנית להצבת מערכת להגנה מפני טילים במזרח אירופה - אמר ביידן שארצות הברית מתכוונת להמשיך בכך כמתוכנן, במקביל להתייעצויות עם נאט"ו ורוסיה.

  

מוקדם יותר התייחסו גם נשיא צרפת וקנצלרית גרמניה לנושא האיראני. ניקולא סרקוזי אמר כי על רוסיה לסייע למדינות המערב להחריף את הסנקציות על איראן, אם תסרב להיענות לדרישות המערב. "אנו זקוקים לעזרת רוסיה, כדי שהסנקציות על איראן יהיו אפקטיביות".

 

אנגלה מרקל אמרה אמרה כי היא מוכנה להפעיל סנקציות נוקשות יותר על איראן, במקרה שטהרן לא תיענה לדרישות המערב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים