שתף קטע נבחר

ברק: מתחת ל-20 מנדטים, לא אהיה שר ביטחון

הפוליטיקאים ממשיכים במאמציהם לגייס קולות ועורכים סיורים ברחבי הארץ. יו"ר העבודה נטע עץ וטען כי בוחרים רבים מבקשים ממנו להמשיך בתפקידו. יו"ר הליכוד נתניהו מבקר בכמה שיותר סניפים ומייחל למנדט ה-30, יו"ר קדימה לבני נסעה ברכבת לדרום ונטעה עץ זית לשלום. וליברמן? הוא בדרך לכותל

פחות מיממה לפני פתיחת הקלפיות, ממשיכים הפוליטיקאים בסיורים בשטח כדי לבקש מכל מי שנקרה בדרכם: הצביעו לנו. יושב ראש העבודה, שר הביטחון אהוד ברק, אמר אחר הצהריים (יום ב') כי לא יוכל להמשיך בתפקידו, אם מפלגתו לא תקבל כ-20 מנדטים.

 

 

ברק נטע עץ בקיבוץ משמר השרון ואמר כי "אי-אפשר לטעות בתחושת החום והאהבה שאני מקבל. בוחרים מכל המפלגות פונים אליי ואומרים לי שהם רוצים שאהיה שר הביטחון. אני אומר לכם, שאם מפלגת העבודה לא תהיה עם 20 מנדטים או קרובה לשם, אני לא אוכל להיות שר ביטחון".


אהוד ברק נוטע עץ בקיבוץ משמר השרון (צילום: AFP) 

 

יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, מנסה להספיק לסייר בכמה שיותר סניפי ליכוד בכמה שפחות זמן. הוא ביטל את הסיור שתוכנן בדרום ובמקומו ביקר בסניפי הליכוד ברמת-גן ובהרצליה. יושב ראש סניף רמת-גן ומועמד הליכוד לכנסת, כרמל שאמה, אמר כי "נתניהו ביקר אצלנו ובדק את ההיערכות ליום הבחירות. הוא ביקש לבחון כיצד אנחנו ערוכים לגשם הצפוי. הוא ביקש שנעשה מאמץ אחרון כדי להבטיח את נצחונו ואמר: תדאגו שמספר 30 ברשימת הליכוד יהיה מחר חבר כנסת".

 

לבני נטעה עץ ב"יער קדימה" שליד להבים בנגב, ואמרה: "הבאתי את עץ הזית לנטוע אותו כאן, עם כל הסמליות של המילה. אנחנו לא מוכנים לחיות במדינה שבה שלום ועץ זית צריכים להיות מילים גסות. כל בעל זכות בחירה מוכרח לצאת מחר בכל מזג אויר ולקבוע את גורלו, אנחנו נתרגם את זה אחר כך לעשייה לטובת מדינת ישראל כולה", הבטיחה.


לבני ליד הרכבת, היום בדרום (צילום: AFP)

 

בקדימה ממשיכים לשמור על אופטימיות, ומאמינים שהמומנטום נוטה לכיוונם. גם שם מנסים למשוך מצביעים מתוך הגוש - בדגש על העבודה ומרצ - עם הסיסמא: "רק ציפי תנצח את ביבי". היעד העיקרי: נשים וצעירים, משם מגיעה מאסת המתלבטים הגדולה. בשעות הבוקר קיימה המפלגה "אירוע המרצה" עם אנשי שטח. הצמרת עורכת שיחות מרתוניות עם רכזי שטח ואזרחים המזוהים כמתלבטים.

 

נתניהו ניסה לגייס את בנו של רבין

מוקדם יותר ניסה נתניהו לגייס את יובל רבין, בנו של ראש הממשלה המנוח אשר נרצח במהלך כהונתו. השניים נפגשו לצילום משותף, אך בליכוד לא השיגו את ההצהרה לה קיוו. במסיבת עיתונאים בתל-אביב, דיברו השניים על הצורך בממשלת אחדות לאומית. "מטרת הפגישה היא לא להביע תמיכה במפלגה זו או אחרת, ומר נתניהו יודע שאני לא אצביע ליכוד", הכריז רבין. לשאלה מה כן יצביע, השיב: עבודה.


נתניהו ויובל רבין. "מתכוון לנצח ולהקים ממשלת אחדות" (צילום: ירון ברנר) 

 

נתניהו סיפר על היכרותו עם בנו של יצחק רבין ז"ל: "נפגשתי איתו כמה וכמה פעמים בחודשים האחרונים, כולל היום,

 ואמרתי לו מה שאני אומר גם לציבור: אני מתכוון לנצח מחר ולהקים ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר עם כל המפלגות הציוניות, כדי להדוף את הסכנות הקיומיות לישראל".

 

יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מתכנן הערב ביקור בכותל המערבי. "המטה נכנס לישורת האחרונה", סיפר ראש מטה הבחירות, עוזי לנדאו. "ניפגש עם הפעילים במטות השונים, נתבונן ברשימות ונבדוק שכל התוכניות מיושמות. אנחנו מקווים שגל האהדה שאנחנו מרגישים יגיע לשיאו, ויחד עם זאת חוששים משאננות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפחות 20. ברק
צילום: AFP
מסייר בעוז. נתניהו
צילום: AP
רכבת לדרום. לבני
צילום: דודו אזולאי
מומלצים