שתף קטע נבחר

האו"ם: חמאס החזיר הציוד שגנב, הסיוע יחודש

ימים ספורים לאחר שמזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, דרש מחמאס להשיב את הציוד שנגנב ממחסני סוכנות הסיוע של האו"ם ברצועת עזה - הוחזר הציוד והסיוע יחודש

חמאס החזיר את כל הציוד שגנב ממחסני סוכנות הסיוע של האו"ם ברצועת עזה, והסוכנות החליטה לחדש את העברת הסיוע ההומניטרי - כך הודיע אחר הצהריים (יום ב') דובר אונר"א, כריסטופר גאנס. בסוף השבוע הודיעה אונר"א על הפסקת משלוחי הסיוע, עד להודעה חדשה, בעקבות גניבה של מאות טונות אורז וקמח שיועדו לחלוקה לתושבים ברצועת עזה.

 

לפי הודעת אונר"א, שנמסרה גם לצה"ל, בלילה שבין חמישי לשישי נלקחו עשר מכולות ובהן 200 טונות אורז ו-100 טונות קמח מהצד הפלסטיני של מעבר כרם שלום. על פי ההודעה, במשאיות של משרד הרווחה הפלסטיני, המופעל ברצועה על-ידי חמאס. "המזון הובא ממצרים, והיה מיועד להיאסף על-ידי אונר"א", מסר הדובר. 

 

"השעיית משלוחי המזון תישאר בתוקפה עד שהמזון יוחזר, ואונר"א תקבל ביטחונות מהחמאס לכך שממשלתו

בעזה תדאג לכך שהגניבות לא יישנו", הבהיר גאנס, שהזכיר כי זו הפעם השנייה בשבוע שאנשי חמאס גונבים ציוד מהסוכנות - ביום שלישי החרימו אנשי חמאס 3,500 שמיכות ויותר מ-400 מנות מזון מנקודת חלוקה במערב העיר עזה.

 

גם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, דרש מחמאס להשיב באופן מיידי את משלוח המזון שאנשיו גנבו מאונר"א, בתקרית השנייה מסוגה. בהודעה שפורסמה מטעמו, דרש באן מחמאס לחדול מלהתערב בחלוקת המזון, וקרא לכבד את החלטת מועצת הביטחון 1860.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסיוע שמועבר לעזה. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים