שתף קטע נבחר

חשד בי-ם: מזכיר קלפי ניסה להצביע פעמיים

מזכירת קלפי רצתה לצאת להפסקה, וחבר קלפי אחר מונה למלא את מקומה. אך כאשר הוא ביקש להצביע, הבחינו שאר חברי הוועדה כי הוא מנסה לשלשל לקלפי שתי מעטפות שונות

אם במזכירים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר? חבר קלפי ברחוב גולומב בירושלים עוכב בצהריים (יום ג') לחקירה, בחשד שניסה להצביע פעמיים. מדובר במזכיר קלפי זמני, שהחליף את מזכירת הקלפי הקבועה, שיצאה להפסקה.

 

 

התרמית נחשפה כאשר משקיפים אחרים בוועדת הבחירות הבחינו כי האיש ביקש לממש את זכותו הדמוקרטית, אך נטל שתי מעטפות הצבעה נפרדות, וניסה לשלשל באמצעותן שני פתקים לקלפי. הוא הועבר להמשך חקירה במרחב מוריה.

 

גם בקלפי בשכונת פסגת זאב בעיר נרשמה תקרית לא נעימה, כאשר אישה נכנסה לקלפי כשבידיה פתקים מזויפים של מפלגת "ישראל ביתנו". בחקירתה אמרה האישה כי אדם אחר ביקש ממנה לחלק את הפתקים בסמוך לנקודת ההצבעה.

 

מוקדם יותר, נאלצו השוטרים בבירה להתמודד עם קטטה המונית, שפרצה בכניסה לעיר בין פעילי "קדימה" לפעילי "העבודה". השוטרים שהגיעו למקום הפרידו בין הפלגים הנצים, ועיכבו לחקירה את אחד מפעילי העבודה.

 

במקרה אחר, הגישה מרצ-התנועה החדשה תלונה לוועדת הבחירות המרכזית, בטענה שפתקים של המפלגה זויפו בקלפי בשכונת ארנונה בירושלים. אחד ממצביעי מרצ שהגיע לקלפי הרים פתק של מרצ-התנועה החדשה, וגילה כי מאחור נכתב שמו של אביגדור ליברמן. לו היה הפתק מוכנס למעטפה, היה נחשב לקול פסול.  

 

בבית שמש עוכב יושב ראש קלפי, לאחר שלפי החשד מסר פתק הצבעה לאישה מבוגרת שהגיעה למקום. זאת, על-מנת שתצביע עבור ש"ס. עוד בבית שמש, עשרות חרדים חסידי סאטמר הפגינו מול קלפי מרכזית ברחוב נהר הירדן בעיר, וקראו לעוברי אורח שלא להצביע ולהחרים את הבחירות. מולם התגודדו עשרות חרדים חסידי גור שהאיצו בעוברים ושבים לממש את זכות ההצבעה.

 

מהמשטרה נמסר כי כוחות גדולים נמצאים כעת במקום וכי לא נרשמו עימותים חריגים. למרות זאת, אושרי, תושב בית שמש שהגיע לקלפי, סיפר כי ההפגנות עוררו מהומה רבתי. "בערך 50 חרדים קנאים הפגינו מול 50 חרדים שבאו להצביע. הם התגודדו מול הקלפי, הרימו שלטים וצעקו געוואלד. היה בלאגן נוראי במשך שעה, הם התחילו לרדוף אחד אחרי השני. מזל שהמשטרה הצליחה למנוע מהם להגיע קרוב לקלפי, אחרת הם היו מונעים מאנשים להצביע".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אלי סניור ודניאל אדלסון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת החסידים בבית שמש
מצביעים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים