שתף קטע נבחר

הגמלאים מחוץ לכנסת: המלחמה קטעה המרוץ

ההפתעה הגדולה בבחירות הקודמות לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה בבחירות לכנסת ה-18. יו"ר המפלגה, השר רפי איתן, אמר: "המלחמה קטעה את המרוץ שלנו וכיוונה את מזג האוויר הציבורי למקומות אחרים". עם זאת הבהיר: ממשיך בפוליטיקה

"המפלגה קרסה בגלל מערכות פנימיות לא תקינות ובגלל שאנשים שהיו בה לא ראו בה שליחות". במילים אלה, סיכם אמש (יום ג') יו"ר מפלגת "גיל", השר רפי איתן, את כישלונה המסתמן, על פי המדגמים, של מפלגת הגימלאים, שלא הצליחה לעבור את אחוז החסימה - לאחר שבבחירות הקודמות זכתה בשבעה מנדטים.

 

האווירה האופטימית שהיתה לפני פרסום המדגמים במטה הגימלאים, שעליה היה אחראי בעיקר מספר 2 ברשימה, גדעון רייכר, שעוד הספיק להשתעשע ברעיון שבעוד ימים אחדים יאייש מושב בכנסת, נעלמה בין רגע. המפלגה שהדהימה את ישראל רק לפני שלוש שנים סיימה, כנראה, את חייה הפוליטיים.

 

 

השר רפי איתן העדיף לצפות במדגמי הטלוויזיה בביתו. דקות ארוכות לאחר פרסומן, כשחסרונו של היו"ר עורר עניין רב, הופיע ונשא דברי סיכום, ובראשם ההבטחה - הוא איננו פורש מראשות המפלגה. "אני לא פורש וממשיך לפעול כדי שהגמלאים יהיו בכנסת ובממשלה לדורות. ראיתי לא פעם את המוות בעיניים ותמיד חייכתי והמשכתי הלאה. לקחנו על עצמנו שליחות שזקן בארץ יוכל לחיות בכבוד. נמשיך לפעול לטובת הקשיש בארץ הזו בלי שום קשר לפוליטיקה".

 

"נכון שאנחנו מאד מאוכזבים, אבל עם זאת אנחנו עומדים על הסף, ולכן נמתין לתוצאות הסופיות", אמר איתן, שלא התחמק והתייחס לכישלון המסתמן: "המלחמה קטעה את המרוץ שלנו וכיוונה את מזג האוויר הציבורי למקומות אחרים".

 

עוד אדם שהתקשה להסתיר את אכזבתו הוא גדעון רייכר, שגם אם הצליח לשמור על חוש הומור, הודה כי "זו אכזבה גדולה. לאחר שהצטרפתי לפני כחודש עלינו בסקרים בעקביות עד למלחמה והיתה אופטימיות. אחרי המלחמה העם כנראה שכח שהזקנה עדיין במסדרון".

 

על עתידו אמר רייכר: "גם שמעון פרס היה מלך המדגמים. אני עדיין צעיר ועוד לא אמרתי את המילה האחרונה. בכל מקרה, יש מיליון קשישים שלא יכולים לחכות עד לבחירות הבאות.

 אני אמשיך לדאוג להעלות את הבעיות העומדות על הפרק ולטפל בהן, כפי שעשיתי כל חיי".

 

למרות תוצאות המדגמים, במפלגת הגימלאים ממתינים לתוצאות הסופיות של ספירת הקלפיות. במפלגה ציינו כי גם בבחירות הקודמות, עוד לפני שהתבררה ההצלחה הגדולה והמפתיעה, ניבאו הסקרים מספר קטן יותר של מנדטים ובסופו של דבר גרפה המפלגה שבעה מנדטים. הפעם, יברכו במטה הגימלאים גם על שניים בודדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בחוץ. רפי איתן וגדעון רייכר
צילום: ירון ברנר
מומלצים